Praegu on meie ümber väga palju negatiivset infot, inimesed on ärevil ja hirmul. Need negatiivsed sõnumid on: meil on sõda, meil on majanduslangus, laenude intressid tõusevad, maksud tõusevad jne. Sellest tulenevalt tekib meis hirm, mis minust saab, kas ma saan hakkama? Meil tekib ka hirm töökaotuse ees, sest siis jäävad kõik muud asjad tahaplaanile ja peame keskenduma ainult ellujäämisele. Kuidas saada tööd igal ajal?

Sain inspiratsiooni ühe mehe loost, kus ta muudkui kandideeris ja vastas justkui kõigile nõudmistele, kuid tööd ta ei saanud ning sai tagasisidet, et ta on ülekvalifitseeritud. Ja ta oli väga vihane paljude ettevõtete või tööandjate peale, kes ei andnud kandideerimisavaldusele mingit tagasisidet. 

Jah, saan sinust aru, sul võivad olla ärevad ajad. Sind ärritab, et oled ennast harinud ja koolitanud ja sulle öeldakse, et oled ülekvalifitseeritud. Vaata ka minu videot teemal “Vaimse tervise mured, süsteem ja võimalused”.

Püüa mõista ka oma tööandjat

Aga paremini mõistmiseks proovi ennast panna tööandja sussidesse ning püüa teda mõista, miks nad nii teevad. Kui majanduses on keerulised ajad, siis ei karda mitte ainult sina vaid ka sinu tööandja. Seal ei ole midagi isiklikku, isegi kui sind koondatakse või vallandatakse. Kui sa oled ettevõtte juht peadki sa tegema väga raskeid otsuseid. Ja seda ju seetõttu, et ta peab ka hoidma raskel ajal oma ettevõte elus. 

Võta kangelase hoiak

Võta endale kangelase hoiak ja tule välja ohrvirollist. Jäta selja taha arusaam, et sulle peab andma. Ettevõtja, kes on hirmul, siis ta vajab töötajat, kes täidab kangelase rolli. Kui sa lähed oma tööandja juurde selles kangelase rollis, kus sina näitad talle, et oled täpselt see, kes aitab ettevõtte päästa, siis ta hindab seda. 

Mine ka töövestlusele nii, et sa oled kangelane. Uuri, mida võiks tulevasel tööandjal vaja olla ja ole kangelane ja paku talle, et sina oled just see, mida neil ettevõttes vaja on. Usu mind, ta vägagi kaalub siis sinu tööle võtmist ning kui ta vajab, siis ta ka võtab su tööle. 

Ole enesekindel

Sa saavutad edu kui oled enesekindel töövestlusel ja niiöelda müüd ennast maha. Töövestlusele minek ei ole tegelikult mitte midagi muud kui müügi protsess. Sa pead teadma tööandja murekohti ning seda, mida ta tahab, kuhu ta tahab jõuda. Seejärel peab sul olema enesekindlust, et just sina kõige õigem inimene. Kasuta siin oma missiooni, visiooni, oma tugevusi. 

Kaks asja siis, kangelase mõtteviis. Ma lähen aitama, mitte ma ei küsi endale. Praegusel ajal on paljud paanikas ja küsivad andke mulle. Tööandja ei taha koos sinuga põhja vajuda. Ta soovib värsket õhku ning inimest, kes tuleb ja ütleb, et mina olen see, kes teid vee peal hoiab. Muidugi siin on oluline, et sa oled valmis seda vastutust kandma, et sa tõepoolest aitad neid. 

Kangelase mõtteviisiga ei pea olema töö saamine alati kuulutuse kaudu. Sa võid sellise mõtteviisiga saada ükskõik millal, soovitud tööandja juures, kui sa järjepidevalt käid ka ütled, et sa oled see, keda nad vajavad. 

Sul peab olema enesekindlus paigas. Kui sul täna seda veel ei ole, siis vaata minu Enesekindluse koolitust siit: https://liinavettik.com/toode/enesekindluse-koolitus-3/.See aitab sul selgeks saada, kuhu poole liikuda. Elus pole mitte midagi paremat kui sinus on suur eneseväärtus ja sellega koos enesekindlus.