Kuidas luua stabiilne rahavoog oma ettevõttes? Meil väikeettevõtjatena on tihti suureks mureks see, et meile ei jätku kliente või siis jätkub, aga klientide peale vool on kaootiline. Oleme tihti olukorras, kus me ei tea, mis järgmisel kuul saab. Meie suurim soov on saada see stabiilsemaks nii, et meil oleks järgmine kuu või poolaasta või koguni aasta kindel klientide juurdevool.

Kaks aspekti, mida tähelepanna

Mina juhin siin kahele aspektile tähelepanu. Esiteks oleme ise oleme oma peas hästi kaootilised. Ma näen seda palju. Mis see siis tähendab? Näiteks meil on suur suvi väljas ja meil lähevad töömõtted peast ära. Tahame minna nautima, perega aega veeta. Ja kui meil ka võimaldab töö neid seljataha jätta, siis teeme seda.

Teine asi on arendatud süsteemide puudumine, et meil saaksid tulla kliendid ka siis kui ise puhkame. 

Mida teha, et tagada stabiilne rahavoog?

Esmalt võiksid ennast häälestada selliselt, et oled oma mõtetes stabiilselt raha jaoks olemas. Siin pead küsima, mida teha selleks, et rohkem raha luua? Tihti ei taha me vastu võtta seda, et peame rohkema raha jaoks ka suurendama enda koormust. Kuid selleks, et raha saaks sinuni tulla, peab sinu fookus olema sellel, kust sinu raha tuleb. Hoia oma fookust stabiilselt potentsiaalsetel klientidel, müügil jne. Pead koguaeg olema selle mõtte juures, kuidas jõuab minuni järgmine klient. Tee sellega igapäev tööd.

Kõigepealt on vaimne valmisolek ehk kõik see, mida sa oma mõtteis lood. Kui sinus on see vaimne pool paigas, siis hakkavad teised asjad järgi tulema. Ärilised protsessid ja süsteemid, kuidas see klient siis ikkagi jõuab sinuni jne. Siin tuleb teemaks minu varasem teema “Kuidas saada aru, kes on sinu ideaalne klient?”. 

Tähtsaim töö on sinu peas

Sinu peas on tohtult takistusi. Näiteks see, et mis on sinu jaoks suurema raha loomisel negatiivne pool. Miks sa ei taha seda vastu võtta? Seal peitub see, et raha ei saagi sinuni tulla. 

Alati on ikkagi kaks asja, eneseanalüüs, kus on minu vaimsed mõtted. Kui see on paigas, siis lähed ja ehitad süsteemid. Kui sinu süsteemid on paigas, lähed taas oma vaimsesse ja sead seal uuesti kõik paika. 

Uuudis

Teile uudis ka, minu mentorprogrammi uksed on taas avatud. Uus grupp on alustamas juba peagi, 8. augustil. Kui sina tahad ka oma äri kasvatada ja oma elu tähendusrikkalt välja anda. Mentorprogrammi saad ennast registreerida siin: https://liinavettik.com/mentorprogramm/