3 sammu muutustega toimetulekuks. Tutvustan sulle, kuidas vastuvõtta muutused oma elus. Praegu räägitakse järjest enam, et on muutuste aeg. Seda ka karjääri osas, inimesed otsivad seda oma asja. 

Märka muutust

Märka, et toimumas on muutus. Mõista, et võib olla tuleb ka sinul sellega kaasa minna. Anna endale aega, et seda muutust enda sees töödelda. 

Kuidas märgata? Elu annab meile tagasisidet. Vahel võib see olla väga järsk ja esialgu raske tagasiside. Mina olen seda meelt, et elu juhtub alati meie jaoks. Elu juhtub, et meid suunata. 

Näiteks olid kellegagi vestluses ja teema jäi sind kummitama. Teema tekitas sinus huvi ja siis sa muudkui mõtled sellele. See on märk, et võib olla peaksid sellega edasi minema. 

Natuke keerulise märk elult on ebamugavam. See, millega sa tegelesid senini ei suju enam, voolavus on kinni. Sul on tunne, et jooksed peaga vastu seina. Sa pingutada ja teed ning teed, aga siiski asjad ei lähe edasi. See võibki olla märk, et energia on kuskil uues. 

Veel raskem märk või olla ka mõni eluraputus. Näiteks koondamine töölt, ettevõtjate puhul pankrott. Isikliku elu poole pealt näiteks suhtes on lahknevused või lahkuminekud. Need on sellised suured muutused, mis lükkavad sind kiirelt uude olukorda, kus pead õppima ujuma.

Esimene samm on märgata, mis toimub sinu elus. 

Lase vanast lahti

Mis tähendab lahti laskmine? Mõistmine iseenda sees, et see ei toimi minu jaoks enam. Mis aga teeb lahti laskmise raskeks? Näiteks kui võtta karjääri kontekst. Me oleme kaua teinud ühte tööd ja pingutanud. Olen kaugele jõudnud. Raske on lasta sellel lihtsalt minna. Väga palju ettevõtjad jooksevad ka siin kinni. Nad on teinud nii palju ja jõudnud nii kaugele ning raske on lasta sellel minna. 

Kinni hoidmise kontrolli toetavad ühiskonna tõekspidamised, et tuleb endale amet välja valida ja seda teha elu lõpuni. Kardame ametikohti vahetada, et kuidas see siis meie CV-l välja näeb. Me kardame, mis mulje see, meist jätab ja tunneme, et kui tihti ümber otsustame, siis me ei oskagi midagi. 

Meie lahti laskmist takistavad piiravad uskumused ja tõekspidamised. Setõõtu me ei saa minna sinna, kus on eluenergia ja voolavus.

Uue vastuvõtmine

Kolmas samm ongi muutuse vastuvõtmine. Võtan selle visiooni vastu. Olen juba seal ja uurin selle kohta. Näiteks karjääri mõistes, kui tahad asuda teisele tööle, siis kas vajad selleks ümberõppimist. 

Tavaliselt on nii, et kui muutus sinu elus juba terendab, siis oled valmis seda vastu võtma. Võta kergusega uus vastu ja mine selle suunas edasi. 

Kui oled uue visiooni vastu võtnud, siis sa tegelikult asudki tegutsema selles suunas. 

Loodan, et said siit enda jaoks häid mõtteid.