Uue aasta valguses on väga paljud inimesed, seal et nad mõtlevad, et uuest aastast muutub kõik. Uus algus paneb meid vaatama sellele, kuidas me tahame, et asjad oleksid. Samas paneb ka kahtlema, kas saame sellega hakkama. 

Mõtleme piltides

Me mõtleme piltides ja edukad inimesed loovad teadlikult pildid sellest, mida nad oma ellu tahavad kutsuda. Näiteks, kui ka sina mõtled, et tahad minna puhkusele, siis sa alati mõtled, milline see puhkus oleks. Sa kujutad seda oma vaimusilmas juba ette ning kui teed samme selle suunas, siis jõuab see sinuni. Või näiteks kui mõtled auto peale, siis sa kujutad ette, milline see auto on. Ja nii muudkui edasi ehk siis inimene mõtleb piltides.

Alati see, mis on meie reaalsus, on varem olnud meie peas. Kui me räägime uue aasta visiooni loomisest, siis räägime sellest, et lood selle pildi enda peas. Uut elu ei pea sa looma ainult aasta lõpus või alguses, sa võiksid seda tihedamini. Mida tihedamini sa seda uut pilti enda elust oma peas hoiad, seda tõenäolisemalt see täide läheb. 

Kui 2024 oleks ideaalne…

Praegu pühade ajal loodetavasti on sul aega, et mõleda, mis oleks siis kui aasta 2024 oleks ideaalne. Võta endale natuke aega,  näiteks 1 tund, kus mõtled sellele. Pane kirja, mis oleks siis kui aasta 2024 oleks ideaalne, millist elu sa elaksid, mis sul oleks. Unusta siinjuures ära igasugused tähtajad ja konkreetsed sammud. Lihtsalt unista ja mõtle, mis siis kui. 

Siht

Selleks, et sinu unistused saaksid täide minna on vaja samme teha. Mina teen siin vahet. Kõigepealt on sihid inglise keeles intention, mille taga ei ole eesmärki ega tähtaega. Edukad tegutsevad igapäev teadlikult. 

Sihid on suured, näiteks kellele on kaalulangus või pahest loobumine jne. Need on sellised sammud, mida ma ei saa kohe ära teha. Kui panen sihile kuupäeva taha ja see jõuab lähemale, siis ma kaotan enesekindlust. Meil tekib siis tunne, et me ei saa hakkama. Sealt edasi tuleb see tunne, et ma ei ole piisav ja langeme tagasi sinna harjumuspärasesse. 

Eesmärk

Kui mul on sihid paigas, siis edasi lähen sammudega konkreetsemaks. Sammud siin on siis eesmärgid. Neil on kuupäev taga ja nad on mõõdetavad. Kui on siht, siis ma mõtlen, et mis on see üks samm, mille saan ära teha täna. Näiteks tahan kaalu langetada, siis näiteks täna lähen tunniks ajaks jalutama. See on kohe tehtav ja kui ma selle ära teen, siis see annab mulle enesekindlust. 

Homme mõtled samamoodi, et mis ma täna saan kaalulangetamiseks ära teha. Näiteks toitun tervislikult. Samamoodi kõigi sihtidega. Teed ühe väikse mõõdetava sammu ja jõuad oma sihile lähemale üks päev korraga. 

Me kõik teeme vigu

Me teeme vigu ning kaldume kõrvale, see on okei. Olen tõeline, mitte täiuslik. Me ei pea endalt nõudma, et kui nüüd valesti läheb, siis oled läbikukkuja. Me ei pea olema perfektsionistid. Me ei saa olla, sest perfektseid asju ei ole olemas. Tähtis on, et teed neid samme. 

Anna endale andeks ja mine sealt edasi. Homme on ju uus päev, proovi uuesti. Mida me aga teeme, on see, et kaldume kõrvale ja siis tunneme, et oleme mõttetud, sest ei suutnud endale pandud ootusi täita. 

Sind ümbritsev on oluline

Üks asi, mida mina ei tee, ma ei tarbi meedia ja sotsiaalmeedia kanaleid. Need lõhustavad minu enesekindlust ja pilti, kuhu ma tahan jõuda. Nad harabastavad minu usku, kas see on võimalik. 

Teine asi on sõnumitega sidumine. Ma ümbritsen enda toetavate mõtetega. Ma olen inimene, ma annan endast alati parima. Ma ei tee meelega jama. Ma eksin selle juures, aga ma vähemalt tegutsen. 

Ümbritse ennast inimestega, kes sind annavad sulle inspiratsiooni ja energiat tegutseda. 

Pildi loomise juurde tagasi tulles, siis kui sa unistad ja lubad selle pildi oma pähe, siis see jääb sinna. Mida rohkem sa sellega tegeled, seda rohkem hakkab sinu alateadvus tegelema sellega, kuidas sa seda enda ellu lubada saad. See pilt on seaduseks sinu elevandile.