Ma olen öelnud, et sinu netoväärtus võrdub sinu eneseväärtusega. Mida  tähendab eneseväärtustamine? Eneseväärtustamine ei ole see, et lähen poodi ja ostan endale midagi, mida arvan ennast väärt olevat. Näiteks kasvõi koogitüki ostmine, mõttega, et ma olen ju nii tubli olnud ja olen seda väärt. See paraku on aga enda töö nii öelda “potist alla laskmine”. Eneseväärtustamine tähendab seda, et sa teed neid asju, mis viivad sind oma eesmärkidele lähemale. 

Kõige parem eneseväärtustamise näitamise viis on sinu enesedistsipliin. Ehk see kui hästi peame endale antud lubadusi. Jah, mõnikord käib siia alla ka see, et soetad endale midagi, mida sa päriselt tahad saada. Suuremal osal inimestel on seal taga siiski emotsioonid, mille ajendil nad endale asju soetavad. Ja need asjad viivad eneseväärtustamisest ja oma tõelistest eesmärkidest järjest kaugemale.

Mismoodi on netoväärtus seotud sinu eneseväärtusega?

Kui jõukus, hästi elamine ja enda hästi tundmine on sinu eesmärk, siis enesedistsipliini abiga sinu netoväärtus kasvab. Kui sinu eesmärk on jõukus, siis pead selleks ennast distsiplineerima, et raha kõrvale panna. Või siis näiteks müügiga tegelema või ennast harima. Nende tegevuste teostamine  nõuab meilt endale antud lubaduste täitmist ehk enesedistsipliini. Mida rohkem teeme neid tegevusi, mis viivad meid eesmärkidele lähemale, seda enam kasvab meie netoväärtus. Selle kasvatamiseks on meil aga vaja eneseväärtustamist, et me päriselt teeksime neid tegevusi.

Töö uskumustega

Kui sa tahad oma jõukust kasvatada siis tulebki teha tööd oma eneseväärtustamisega, enesekindlusega ja muuta oma uskumusi rahast, müügist, ettevõtlusest, rikkusest, investeerimisest ja ka juhtimistest. Selles osas on vaja oma uskumustega tööd teha. Sealjuures on eneseväärtustamine ja enesekindlus A ja O. Sellepärast, et kui sa ei usu iseendasse, et mingi teatud tasemel jõukus võimalik on. Siis ei saa seda sinu jaoks ka juhtuda. Sa ei tee vajalikke samme, sest sa ei usu, et see sinu jaoks võimalik on.

Enesekindlust ei saa sünniga kaasa

Me oleme tegelikult kõik ühesugused inimesed, mis vahe meil aga on. Ongi see suhtumise vahe. Kas olen või ei ole võimeline neid asju ellu viima? Enesekindlus või eneseväärtustamine ei ole midagi, mis sünniga kodust kaasa tuleb. Mõnel inimesel on vedanud, et ta on vajaliku enesekindluse kodust kaasa saanud. Aga on väga suur osa siiski, kes saavutavad eneseväärtustamise läbi enesearengu ja suure töö iseendaga.

Vaata enda eneseväärtustamine üle. Mis on sinu netoväärtus, oled sa sellega miinuses, nullis või ehk hoopis plussis. Kui hästi sa iseennast teenid, kui hästi sa endale antud lubadusi pead. Vaata üle ja kui on vaja muuta, siis hakka eneseväärtustamisega pihta.