Minuni on jõudnud päris mitmelt suunalt küsimus, et kuidas mõelda karjäärile ning keskenduda tööle, kui maailma olukord on kriitiline. 

See on normaalne, et me esimese hooga tunneme hirmu ja ärevust kui toimuvad sellised sündmused nagu hetkel maailmas toimumas on. Aga ära jää sellesse lõksu kinni.

Ükskõik kui hull olukord ka ei oleks, me saame ise alati aidata ja olukorda tasakaalustada.

Kuidas tulla välja ohvri rollist?

Esmalt peaks muidugi endale leidma tegevused ja plaanid, mis aitavad sul ennast rahulikumalt tunda ja tasakaalus olla. Siin on minu 5 sammu, mis aitavad mul ennast ärevas situatsioonis rahulikumana tunda.

Teiseks tee teadlik valik. Kas sa otsustad toita oma emotsioonidega seda maailmas valitsevat hirmu või otsustad sa hakata kangelaseks? Mina usun, et me kõik saame aidata ja luua paremat, helgemat maailma. Lihtsalt on vaja tulla välja ohvri rollist, hirmu väljast ning panna ennast kangelase rolli. 

Kuidas hakata kangelaseks?

Üks väga hea küsimus, mis on mind aidanud edasi igas elu valdkonnas on: Kuidas MINA saan aidata? See on mulle toonud nii karjäärialast kui ka eraelulist edu.

Ka mina kaotasin ennast praeguste ärevate sündmuste sisse ära (see on ok). Ühel hetkel ma aga lihtsalt küsisin endalt, kuidas mina saan aidata? Ma ei mõtle siinkohal raha annetamist või abistada riiete või toidu annetamisel. Aidata on võimalik ka teisiti. Siin tuleb mängu meie olemus, meie tugevused ja meie unikaalsus, mida sa saad ka kõige keerulisematel aegadel (ka oma karjääris) ära kasutada.

Esmapilgul tundus ka mulle, et mis mul anda on, sest mu karjäärivaldkond ja pakutavad teenused ei puutu otseselt kokku ellujäämise küsimustega. Kuid siis lõi mul pähe, et saan aidata neid inimesi, kes täna kriisi keskmes küll ei ole, aga on potentsiaalsed inimesed, kes saavad aidata neid kes on. Näiteks saaksin ma korraldada rahvusvahelise virtuaalse sündmuse, kaasates oma ala spetsialiste aktuaalsetest teemadest rääkima ja inspireerima inimesi kasutama oma tugevusi ja oskusi, et maailma olukorda paremaks muuta.

Parim mida saad teha

Parim mida sa hetkel saad teha on lõpetada hirmu ja ärevuse kasvatamine nende negatiivsete ja kurbade postitustega sotsiaalmeedias. Jaga rõõmu, jaga seda mis on hästi, jaga enda võite ja õnnestumisi. Miks?! Sest see tasakaalustab ja vähendab üleüldist ärevuse taset (mis inimesi hirmutab ja kurjaks teeb). 

Paljudel meist on piinlik, imelik või lausa tunnevad ennast süüdi kui neil hästi läheb ja parem vaikivad. Kuid hetkel just rõõmu ja positiivsust jagama peakski, et tasakaalustada energiat viia mõtted mustadelt mõtetelt positiivsetele ja sellega aidata kaasa näiteks majanduse stabiliseerumisele ja rahule maailmas. On ju kõigile teada, et hirm külvab hirmu, viha külvab viha, aga ka rõõm külvab rõõmu ja edu külvab edu.  

Kõige hullem mida saad teha on minna niiöelda krampi, unustada oma unistused ja eneseteostus ja külvata hirmu juurde oma kahtluste ja muredega.

Me kõik saame aidata. Tule ohvri rollist välja ja hakka kangelaseks. Parim mida saad teha on jagada oma armastust ja andeid maailmaga, läbi oma unikaalsuse. Tee oma asja (mida sulle meeldib) ja jaga seda teistega. See loob positiivsust, kasvatab lootust ja sellega aitad ka teisi.