Viimased sündmused maailmas on teinud meid kõiki ärevaks ja pannud suuresti hirmu tundma. Tutvustan sulle siin 5 sammu, mida ise kasutan, et saaksin tunda end rahulikumana. Vaata videost, mida iga sammu osas täpselt mõtlen ning kasuta neid vabalt ja vaata kuidas need mõjutavad sinu olukorda.

Minu 5 sammu, et tunda end rahulikumana on järgmised:

1. Loobu meediakanalite jälgimisest

Meediakanalid on täis negatiivseid uudiseid, mis tekitavad hirmu ja ärevust. Miks? Sest negatiivsed uudised toovad meediakanalitele läbi klikkimise raha, aga see vajutab sinu ajus olevatele ellujäämisfunktsiooni nuppudele ja tõstab sinu ärevuse taset. 2.

2. Mängi enda jaoks erinevad stsenaariumid läbi

Üks parim viis tuua ennast tagasi tasakaalu on sügaval sisimas enda fookuse paika saamine ja mõistmine, mida sa päriselt tahad ja miks sa seda tahad (miks see sulle oluline on. Mina kirjutan oma tundeid ja mõtteid päevikusse. See aitab hoida mind tasakaalus, rahuliku ja enesekindlana.

3. Allumine hirmule

Ma analüüsin endas, milline on minu jaoks kõige mustem stsenaarium, võtan selle vastu ja allun sellele. Kui ta peab tulema siis ta tuleb nagunii. Sisimas vastu sõdimine (veel enne kui see on juhtunud) tekitab mulle ainult pinget ja ärevust.

4. Ela hetkes

Teen seda, mis täna võimalik on teha, olen täna siin ja praegu. Teen oma asja (tööd, mida armastan). Teen tegevusi mis loovad mulle hea tunde. Kontrollin seda, mida saan kontrollida – kuidas reageerin, mida head saan teha jne.

5. Positiivne mõtteviis

Positiivne mõtteviiis ei tähenda pea liiva alla peitmist, vaid mõtteviisi, et ükskõik mis juhtub, ma saan sellest kasu ja tulen olukorrast välja tugevamana kui kunagi varem (ja kui ei tulegi on ka ok). Kaks toetavat rahvatarkust “kõik, mis elus juhtub, juhtub minu jaoks” ja “ka see läheb mööda”.