Pole fookust – pole tulemusi. Fookust eelkõige äris ja oma eesmärkide elluviimises.

Fookus ettevõtluses

Mida mina oma coachingu töös näen on see, et oleme hästi laialivalguvad. Meil puudub selgus, kuidas meie ettevõttes süsteemid toimivad. Me ei tea, kuidas meile tulevad uued kliendid, kuidas me neid teenindame jne.

Ettevõtja on loomult looja tüüp. Me tahame luua ja mina uude edasi. Millegi loomine on sära, mis annab meile energiat.

Ettevõtlus eduks peab hoidma fookust

Üks suurim takistus siin on see, et tahame midagi uut luua. Edu, aga on üks igav teekond. Nüüd ajasin sind segadusse, mismõttes on edu igav teekond. Edu on eelkõige sihikindlus, sul peab olema visioon. Siinjuures tuleb aga mängu ka järjepidevus. Suure raha tegemine on tegelikult väga lihtne teekond. Sel teel pead keskenduma lihtsusele ja selgusele.

Ettevõtjad kipuvad ära kaduma just selle lihtsuse juures. Näiteks sul on väga hea toode, aga klient uurib, kas saaks ka midagi teist sinult. Nõustud, sest tahad kõik raha vastu võtta ja kõiki aidata. See aga tähendab, et pead ka kõiki oma tooteid turundama. Ja kuna sul ei ole fookust, siis sul on raske turundada oma 10 erinevat toodet. Sul läheb su klient sassi, kes on sinu ideaalne klient jne. Kui sa ei tea, kes on sinu ideaalne klient, siis mine loe minu blogiartiklit “Kuidas saada aru, kes on sinu ideaalne klient?”.

Vähem tooteid –  suurem fokusseeritus

Mida vähem on sul tooteid seda fokusseeritum sa oled. Seda täpsemalt sa ka tead, kellele ja miks sa müüd. Ka klient mõistab, mida sa müüd ja kuidas see teda aitab. Mida rohkem on sul erinevaid tooteid, seda enam viskad endale kaikaid kodaratesse. Konkureerid siis iseendaga. See ei lase su äril kasvada, sul on fookus laiali ja see ei lase sul areneda.

Lähme iga uue trendiga kaasa

Näiteks praegu on hästi populaarne see, et peaksid olema leitav ja nähtav Instagramis. Järgmisel hetkel võib-olla juba LinkedIN või hoopis Youtube. Sina jooksed muudkui kaasa.

Tegelikult suurem edu tuleb sellest, kui keskendud ühele asjale ning teed seda järjepidevalt. Sa saad selles ühes asjas täiesti super heaks. Kui me räägime turundusest, siis oluline on valida üks näiteks siis suhtluskanal ja seal toimetada kõige täiega.

Oleme laiali oma elus

Naistena väga hea näide on see, et kui oleme näiteks kodus lastega, siis mõtleme tööasjadele, mida on vaja teha. Kui oleme tööl on vastupidi mõtted laiali seal, et mida kõike kodus on vaja teha.

Meil tuleb elus igasuguseid võimalusi. Me ei ole fokusseeritud otsustega. Asi pole siin mitte selles, millele me ütleme “JAH”, vaid oskuses öelda “EI”. Siin peitubki võti selles, et pead oma peas olema fokusseeritud sellele, mida ma tahan. Sa võid saada igasugu pakkumisi näiteks kutsub keegi ürituse korraldamisele appi või vabatahtlikuna midagi tegema, siis peaksid esmalt mõtlema, kas see ka sinu eesmärki teenib. Kaaluma, kas see aitab sind edasi.

Pole fookust – pole tulemusi

Seega, kui tahad jõuda kiiremini ja kaugemale, siis pane oma fookus paika nii oma äris kui elus. Kui tahad oma äriga aga konkreetsemaks minna, siis broneeri endale strateegiakõne minu assistendi Kristeliga siin: https://zcal.co/liinavettik/strateegiak