Me kõik teame, et tulemused tulevad läbi selle kui me astume reaalseid samme ja tegutseme nende unistuste suunas, mida tahame oma elus saavutada. Aga seal on aga…

Väga paljud meist isegi teavad, mida me peame tegema, et tulemusi tuua. Aga me ei tee neid asju. Me kipume neid edasi lükkama, leiame muid tegevusi või põhjuseid “miks me ei saa “ neid asju teha. Või siis juhtub elus midagi, millega läheme kaasa ja unistuste suunal ei tegutse. Lükkame edasi neid asju, mis meile tegelikult soovitud tulemusi tooksid ja pigem tegeleme niiöelda tule kustutamisega ja tegeleme hoopis nende asjadega, mis meid enda soovitud tulemustele lähemale ei vii.

Miks me ei tegutse ja tegeleme muuga?

Me ei jõua soovitud tulemusteni, sest meil tekib vastupanu. Inglise keeles kasutatakse selleks sõna resistance. Ja see vastupanu tekib selles suhtes, et me kardame, mis võib juhtuda siis kui me saamegi need soovitud tulemused. Esialgu, tekib muidugi mõte, et see on ju hea, mida ma tahan saada, et mis mõttes ma kardan. Jah, aga meil tekivad alateadvuses eelarvamused, mis panevad meid mõtlema, et äkki see ei olegi nii hea kui meile tundub. Sest see on uus situatsioon, me ei tea, mis see on ja meie aju kaitseb meid tundmatu eest. Vastupanu realiseeritud vorm on hirm. 

Kuidas vastupanust üle saada?

Üle saamiseks tuleb teha iseendaga tööd. Mida mina sellises olukorras teen? Ma olen samamoodi inimene ja ka minul tekib see vastupanu, et ma ikka ei tea, kas see on õige asi. 

Esimese asjana, mida mina teen. Ma võtan pastaka ja paberi ja läbi päeviku pidamise analüüsin ennast, et mis see on, mida ma päriselt kardan. Mõtlen sellele, et jah see on hea asi, aga mis on see negatiivne pool selle juures, mida ma kardan ja kuidas ma saan selle lahendada.

Kui mul ei õnnestu endal seda negatiivset lahendada, siis kasutan coach’e ja spetsialistide abi, kes aitavad, mul minu hirmudesse sügavuti minna ja need asjad ümber muuta. Väga, väga soovitan oma unistusteni jõudmisel kasutada teiste spetsialistide abi, sest tihti me ise ei märka mustreid, mis meis on, aga inimene meie kõrval märkab.

Ära kaota tegutsemisindu.

Oluline on veel ka see, et ei tohi ennast ära kaotada enda hirmude analüüsimisse. Liigu vaatamata oma hirmudele järjepidevalt edasi oma unistuste suunal. Hoia oma tegutsemisindu. Teadvusta endale, et jah, mul on see hirm ja vastupanu. Sinu võime on otsustada, et jah, see on emotsioon minu sees ja ma saan sellega tegeleda. Ma saan paralleelselt oma hirmudega tegelemisel siiski oma unistuste suunal tegutsemisega edasi minna.

JAH, me kardame, aga me läheme edasi. Ehk siis tegutse ja siis tulevad ka tulemused!