Miks sa ei saa seda, mida tahad? Tegelikult taandub kõik selle, mis on sinu hirmud, mis kaasnevad soovitava saamisega. 

Elevant meie peas

Vahel me mõtleme, et mis neist hirmudest, see, mida tahan on ju hea. Elevant meie sees aga kardab midagi. Oluline on see üles leida. Meie aju läheb edasi ainult siis, kui oleme ühele asjale orienteeritud. Kui meil tekib dual mõtlemine ehk konfliktsed mõtted, siis meie aju jätab asja tegemata kuniks see ei ole lahendatud. 

Näiteks, naiste figuuri teema. Tahan olla sale, aga ei taha loobuda mõnusatest õhtusöökidest sõpradega või maiustustest lastega. Sellise mõtte juures elevant sinu peas ütleb, et “Ahaa, sa ei taha seda negatiivset, mis heaga kaasa tuleb. Me ei hakka seda tegema.”

Teine näide, tahan olla ettevõtja. Kuid ma ei taha või ei oska olla ebastabiilse sissetulekuga. Elevant sinu peas jälle ütleb: “Ahah, sa ei taha seda ebastabiilsust, okei, me ei saa siis ettevõtjaks hakata”.

Nii kaua kui sa neid negatiivseid asju omaks ei võta ja neid hirme ei ravi, ei juhtu sinu jaoks midagi. Meil on olemas küll tahtejõud, kui selle peal me kaua ei püsi. Näiteks kaalulangetamisel töötab tahtejõud lühiajaliselt hästi, kuid pikaajaliselt ei vii see meid sinna kuhu soovime. 

Mida teevad edukad inimesed?

Nad võtavad selle negatiivse vastu. Paljudele ei tundu, see isegi negatiivne. Näiteks mina ja minu abikaasa. Tema armastab stabiilsust, ta küll on ka ettevõtja, aga käib ka palgatööl. Vahel kui räägime, siis ta ütleb mulle, et ta tahaks, et mul oleks ka nii, et on stabiilne sissetulek ja selle kõrval ettevõtlus. Mina küsin talt vastu, et “Aga, miks?”. Ta ütleb mulle ikka, et kui on see ebastabiilsus, siis sa oled stressis. 

Mind aga see ebastabiilsus ei häirigi üldse nii palju kui teda. Minu jaoks on see normaalsus, mis käib ettevõtja eluga kaasas. Jah, oleks tore kui oleks stabiilsus, kuid minu jaoks on siin arengu koht. 

Edukatel inimestel, kes saavutavad oma eesmärke on tegelikult see preemia, mis nad saavutavad. Nad tegelikult lähevad selle teekonna järgi sinna, mis viib neid oma tahtmisteni. Teekond on tohutult arendav. 

Miks sa ei saa seda, mida tahad? Pööra need asjad väljakutseks, mida sa tahad vastu võtta. Lahenda sealjuures ära ka nende väljakutsete negatiivsed asjad ja sa jõuda sinna kuhu tahtsid.