Aega on, kui prioriteedid on paigas. Me tahame hästi minna sinna, et meil on koguaeg kiire ja palju tegemist.

Endale EI ütlemine

Tegelikult on see, kui ütleme, et “Mul ei ole aega” üks viis öelda ei. Miks me ei ütle otse? “Ei, tänan pakkumast”, selle asemel ütleme, et “mul ei ole aega.”

Kui tihti aga ütleme endale ei? Näiteks oma keha eest hoolitsemises või tahad alustada oma ettevõttega, aga sa ütled, et sul ei ole aega, oled väsinud. Või on midagi muud, mida oled ammu tahtnud teha, aga sa ei tee seda öeldes: “Mul ei ole aega”. 

Niimoodi ütled, sa tegelikult iseendale ei ja annad märku, et mina ei ole oluline. 

Pane prioriteedid paika

Aega on, kui prioriteedid on paigas. Ära kunagi ütle, et mul pole aega. Ütle: “See pole hetkel minu jaoks oluline”. 

Kui sinu peas on soov midagi saavutada, siis on hästi oluline, et sa hakkad ka ellu viima asju. Ja igakord kui ütled endale aga, et “Mul ei ole aega”, ütled tegelikult endale “Minu soovid ei ole olulised, ma pole oluline”. Muuda seda mustrit. 

Kui sa ei suuda endale jah öelda, siis küsi: “Miks?”. Mida rohkem sa ütled endale ei, seda rohkem sa alavääristad ise ennast. See on eneseväärtustamise küsimus. 

Miks me ütleme endale EI?

Meil on suur soov olla armastatud. Meil on väga suur hirm, et kui ütleme ei siis me ei kuulu, ei ole armastatud. Seetõttu ei tee me ka otsuseid, mis kasvataksid meie eneseväärtust ja viiksid meid enda soovide saavutamiseni. 

Kas sul on aega?