Minu poole pöördutakse tihti küsimusega, et mis on minu kirg ja kuidas ma saaksin sellega raha teha. See teema on mulle väga südamelähedane. Mis meid aga kire juures segadusse ajab on üldlevinud, et kirg on justkui midagi, mis peaks sulle kogu aeg meeldima ja mis sind enda poole tõmbab. 

Mida kirg siis tegelikult tähendab?

Minu juurde tullakse küsimusega, et ma tahaksin leida, midagi, mis tekitab mulle selle hea tunde ja eufooria ning ma sooviksin seda hea meelega teha. 

Kirg aga pole see, mis hoiab sind koguaeg heal emotsioonil, rõõmsameelse ja õnnelikuna jne. Küll aga on kirg midagi, mille nimel oled sa valmis minema läbi tule ja vee. 

Võtan näite eraelust. Paljud meist on saanud lapsevanemateks. Vanematena meie hoolime oma lastest ja tahame, et nad oleksid terved ning õnnelikud. Siin on meie kirg, et meie lastel oleks kõik hästi. Ja selle nimel, et meie lapsed oleksid terved ja õnnelikud oleme valmis väga paljust ka loobuma. Näiteks, meist kellelegi ei meeldi arsti kabineti taga oodata, vahel ka tundide viisi. Mitte keegi, meist ei taha näha, kuidas meie laps kannatab. Mitte keegi, meist ei taha abitult tema kõrval olla, kui temal on juhtunud õnnetus. Aga sel hetkel on sinu kirg, et lapsed oleksid terved, hoitud ja õnnelikud. Ja see ongi midagi, mis paneb sind minema läbi tule ja vee.

Suhetes samamoodi, et kui see on sinu kirg. Oled sa valmis võib-olla millegist loobuma, et seda suhet hoida.

Mis on minu tööalane kirg?

Tööga on samamoodi, tegevused kire poole liikumisel võiksid olla midagi, mis sulle meeldib ja kus sa rakendad oma loomupäraseid tugevusi. Need ülesanded võiksid anda sulle energiat ja snd n.ö toita/inspireerida. Kuid sinu kirg võib olla täna siiski hoopis midagi muud, mida sa arvad, et see on, aga see ei pruugi nii olla. Mõtlen siinkohal just valdkonda.

Pigem kui mõtled tööle, siis mõtle mis on sinu missioon? Mida tahad siin maailmas korda saata? Miks sa siin oled? Mille eest sa keevaliselt seisad? Kuid oma elueesmärgi otsimisega ei tohi nii öelda hulluks minna, nagu paljudega juhtub. Võta seda kui eneseotsingu teekonda. Muidu võib see vaimsele tervisele kehvasti mõjuda, tekitab segadust ja kasvatada alaväärsust. 

Tähtis on, et usaldaksid seda, mis sind enda poole tõmbab. Mine seda teed edasi ja kõik muu tuleb järgi. Ka teadmine, mis on siis sinu kirg ning mille eest päriselt seisad.

Loe lisaks ka minu artiklit Kuidas teha raha sellega, mis südamelähedane?.