Suhted mõjutavad meie elu väga palju. Olenemata sellest, kas me räägime karjäärist või isiklikust elust. Iga inimene, kes sinu ellu tuleb on peegel.

Kontroll on sinu käes – sinu edukus ja head suhted sõltuvad sinust endast?

Kui sul on suhted kellegagi korrast ära, siis see inimene peegeldab sulle sind ennast (iseenda suhtes).

Igasugune edu, eriti, mis puudutab suhtlust teiste inimestega sõltub sinust endast. Me oleme sotsiaalsed olendid, meil on vaja suhelda teiste inimestega. Aga sinu edu sõltub sellest, kuidas sina suhtud teistesse. Ja see, kuidas sa suhtud teistesse tuleb sellest, kuidas sa suhtud iseendasse.

Vaata, millega sa rahul ei ole

Kui sa tahad, et sinu suhted oleksid korras näiteks kodus, siis alusta sellest, millega sa täpselt rahul ei ole. Näiteks on asju millega sa oma elukaaslase puhul rahul ei ole ja sa tahaksid neid talle ette heita. Siis tee kõigepealt endale selgus, mis on see konkreetne asi, millega sa tegelikult rahul ei ole (mis tunnet see sinus tekitab). Seejärel vaata enda sisse, kus sa iseenda suhtes sedasi endaga käitud või enda suhtes selles osas kriitiline oled. Kriitika iseendast tähendab seda, et kui me seda välja anname on see kusagil meie enda sees. Ehk siis me ei ole ise endaga mingil põhjusel rahul ja me elame kriitikaga seda rahulolematust välja.

Kuidas reageerid kriitikale?

Kui sa suhtud teistesse hästi, siis see tähendab, et suhtud ka iseendasse hästi. Samamoodi on ka kriitikaga, mis tuleb väljast poolt. Kui sa saad sellest haiget ja tunned, et “ai valus oli”, siis see tähendab, et see on sinu sees. Kui sa aga ei saa haiget ja see ikkagi takistab sul töö või eraelus asjade arengut, siis proovi mõitsa inimest, kes kritiseerib. Ehk saad sa teda kuidag aidata ja sellega olukorda lahendada.

Kõik väline sinu ümber on peegel sinu sisemusele

Me oleme ju kõik kuulnud, et nii kuidas küla koerale nii koer külale. Rakenda seda ka enda elus – kuidas sa suhtud teistesse, tuleb sulle tagasi. Sealjuures pea meeles, et sa annad välja just seda, mis on sinu sees. Kui sinu sees iseenda suhtes on õelus, siis annad sa seda välja ka õelusena ja elu peegeldab sulle seda vastu. Kui su sees on iseenda suhtes armastus, annad seda ka välja ja elu peegeldab sulle seda vastu. Kõik väljaspool on sulle sisemine peegel.

Pane sel nädalal tähele, kuidas sa suhtud teistesse? Kuidas sa suhtud iseendasse? Mida elu sulle peegeldab? 

Kui oled kellegagi rahulolematu, sellepärast, mida ta ütleb või kuidas ta käitub, siis vaata, mis asi see täpselt on. Kus sa seda iseendale teed? Sest see inimene peab näitama sulle ainult seda, mis on sinu sees. 

Vaata oma suhtlemised üle. Suhtu kõigisse nii nagu sa tahad, et sinusse suhtutakse ja vaata, mis hakkab muutuma.