Kirjutan sulle seekord unistuste ellu viimisest. Täna aga mitte tegutsemise võtmes, vaid selles võtmes, et lase enda unistustel kasvada.

Meil on tihti raske lasta enda unistustel kasvada.

Praegu on looduse tärkamise aeg, mis on ideaalne selleks, et panna seemned mulda, et head ning paremat endale kasvatada. Sa paned seemne mulda, sa kastad ja väetad teda ning lased tal kasvada. Samal ajal kui seeme idaneb ja kasvab, sina aga vaatad, kuidas ta kerkib mulla seest välja ning kasvab suuremaks ja suuremaks kuniks ta hakkab vilju kandma. 

Unistused kui seemned

Nagu aednikud lubavad oma põõsastel, lilledel ning seemnetel kasvada nii võiksid anda sina aega oma unistustele. Olla neile nagu aednik oma taimedele. 

Tee enda poolt ära vajalikud sammud. Need kerged ja lihtsad sammud oma unistuse suunas ning siis lase oma unistusel kasvada. Unistus vajab aega, et tulla ja juured alla ajada. 

Kaome pingesse

Kus meie aga ennast tihti ära kaotame on see, et meil tekib pinge. Arvame, et tuleb veel palju ära teha, et need tulemused tuleks. Sinus on see pidev nõudlikkus.

Alguses teeme isegi mõnu ja põnevusega. Ühel hetkel kõik muutub, tunned, et muudkui teed, aga tulemusi ei tule. Sellises olukorras on sul pinge juba vahel. Oled liiga nõudlik ning sa ei naudi enam seda protsessi ja teekonda. 

Pinge tuleb sellest, et sa ei mõista, miks sul ikka veel ei ole, kuigi teed palju. Pinge tekib aga omakorda sellest, et sinus on nõudlikkus. Sisemine nõudlikkus tuleb sellest, et sa ei pea ennast hetkel enam piisavaks. 

Mida teha kui oled pinges?

Rohkem pingutada ei ole kindlasti vaja. Mida suurem on pinge selle vahel, kus täna oled ja mida sa tahad. Seda kaugemale läheb unistuseni jõudmine. 

Ka aednikul on ju nii, et kui ta kastab või väetab taime liiga palju, siis taim sureb. Nii juhtub ka sinu unistusega, kui seda liiga suure pingega surud. Ta liigub sinust kaugemale.

Võta aeg maha

Meile on küll õpetatud, et tuleb aga muudkui teha ja toimetada. See ei ole alati tõsi. Kui sul on pinge peal, siis võta aeg maha. Anna endale seda, mida vajad. Kui tahad aeda minna, mine. Tee midagi, mis sulle meeldib. 

Kui oled taastanud enda energia, siis pinge kaob ja suudad taas unistustega edasi minna. Su mõtted muutuvad, kui annad endale seda, mida vajad.