Tänase teemana kirjutan lahti laskmisest ehk siis millest pean lahti laskma, et liikuda edasi uuele tasemele.

Kontrollivajadus

Lahti laskmise taga on meis kõigis tegelikult vajadus kontrolli järele. Meil on arusaamine, et justkui suudame oma elus midagi kontrollida. Tegelikult ei vasta see tõele, me ei saa kontrollida, seda, mis juhtub ja kuhu, meie elu läheb. 

Saame aga kontrollida ja juhtida iseennast. 

Kinni hoidmine

Meil tuleb elus ikka ja jälle ette perioode, kus soovime millegist kinni hoida. Minul ka. Need on alateadlikud vajadused, millest tahame kinni hoida. Paraku ei lase need meil edasi liikuda uuele tasemele. 

Näiteks, oletame, et soovid alustada ettevõtlusega või saada täiskohaga ettevõtjaks. Sealjuures on sinu suurimaks hirmuks kaotada “turvalist sissetulekut”.  Sinu peas on absoluutne uskumus, et palgatööl käia on turvalisem kui olla ettevõtja. Sulle tundub, et sa kontrollid seda. Tegelikkus võib olla aga midagi muud. Sinu tööandajaga võib midagi juhtuda ning kaob ka sinu stabiilne sissetulek. 

Kui oled teel ettevõtjaks või liikumas täiskohaga ettevõtjaks, siis sinu üks esimestest sammudest peabki olema lahti laskmine sellest uskumusest, et vajad stabiilset sissetulekut. 

Küsi  ja vastused tulevad

Kui sa küsid endalt, et millest pean lahti laskma, et liikuda edasi uuele tasemele, siis vastused hakkavad tulema. Seejärel saad teadlikuks ja liikuda edasi. 

Mina küsin endalt täna? Millest pean lahti laskma, et saaksin tegeleda mitme ettevõtte juhtimisega? Mina olen oma ettevõttega seal kohas, kus mul meeskond, mis töötab täie auruga ning oleks vaja asju juurde anda. Mina pean aga lahti laskma kontrollist, mida ja kuidas midagi tehakse. Pean lähenema juhtimisele teisest küljest, et saaksin aega, et ka oma teiste ettevõtetega tegeleda. 

Mul on täna sisuliselt kolm ettevõtet, millele ma ennast täna jagan. Mina küsin endalt koguaeg, millest pean lahti laskma, et  saaksin liikuda oma unistuste poole. 

Lase lahti, et liikuda edasi

Mõnikord on vaja lahti lasta, et liikuda edasi uuele tasemele. Lahti on vaja lasta selleks, et saaksime teha ajajuhtimist. Mõnikord on vaja lahti lasta mingist suhtest, et edasi liikuda. Ma ei mõtle siin suhte ära lõpetamist. Me näiteks hoiame oma lastest kinni. 

Minul läks pisem lasteaeda. Ja nüüd tahan temast hirmasti kinni hoida. Tekivad mõtted, et olen halb ema ja tunnen ennast naisena süüdi. Need negatiivsed mõtted aga halvavad minu teovõime ning ma ei saa tegelikult keskenduda oma töö tegemisele. 

Igas eluvalkonnas oluline küsimus

Küsi endalt sel nädalal, millest ma pean lahti laskama, et liikuda edasi uuele tasemele. Mina kasutan seda küsimust igas eluvaldkonnas. Näiteks enda tervise osas. Küsin jälle, millest pean lahti laskma, et paremini treeninguid ning toitumist sättida, et kilodest lahti lasta. 

Enesekindlamaks lahti laskmiseks ja ettevõtlusega alustamiseks kutsun sind osalema juba 6. mail alustavale enesekindluse väljakutsele, mille kohta saad lähemalt lugeda ning registreeruda siit: https://liinavettik.com/valjakutse-julgus-kaia-sudameteed/