Mõtlesin, et täna jagan sinuga seda, kuidas on eneseväärtustamine ja sinu elukvaliteet. Ma ei mõtle elukvaliteedi puhul ainult majanduslikku olukorda, vaid ükskõik, millist eluvaldkonda. Teatavasti eneseväärtustamine paistab välja.

Meil oli just abikaasaga vestlus, kus ta ütles, et tal on kahju ühest naisest, kellel on suhetega halb olukord. Mina ütlesin selle peale oma abikaasale, et mis kahju. Seos on seal ju hoopis naise eneseväärtusega. Me ei saa tema eest asju ära teha ja isegi kui muudaksid, siis ta jõuaks peagi samasse olukorda tagasi. Tema muster võib olla ongi käia ühest suhtest teise, mis on sarnase mustriga. 

Saame elus seda, millega lepime

Miks see muster kordub? Me saame seda, millega lepime. See naine lepib sellise suhte, sellise kaaslasega. Siin on küsimuse kohta, kas väärin rohkem ja ei lepi selle olukorraga või hoian end sellises suhtes kinni ning ei väärtusta ennast.

Nii igas eluvaldkonnas

Täpselt samamoodi on sinu tervislik olukord. Olgu sinu tervis siis milline tahes. Sind teeb see rahulolematuks ning sa võtad nõutuoleku. Kui on nii, siis on nii. Sa ei võta sealt edasi midagi ette. Nõutuolek näitab samuti seda, et lepid selle olukorraga. 

Kui sa nüüd iseendale ütled, et ma ei lepi sellega, siis kaasneb sellega jonn. Ma lähen läbi tule ja vee, aga olukord minu jaoks muutub. 

Teekonnast algab areng

Otsusest, et ma ei lepi olukorraga ning teen kõik, et olukord muutuks algab teekond muutusteni. Siit algab eneseareng ning enda tundma õppimine. 

Tavalises maailmas arvame, et enda peale mõtlemine on egoistlik ning seda ei saa lubada. Aga ei ole egoistlik, sest kui sul on hea, siis on ka sinu lähedastel hea. Sinu lähedased tahavad, et oleksid õnnelik. Alati muidugi ei pruugi kokku minna sellega, milline on nende nägemus õnnest. Ka sin ju tahad, et sinu lähedastel oleks hea.  

Üks läbikukkumine teise järel

Eneseväärtustamise teel sa asud liikuma kukkudes pikali ja tõustes püsti ning nii palju kordi. Tee käigus sa aga vaatad kogu aeg enda sisse ja analüüsid, mida kukkumine sulle õpetas. Samas aga ei lepi vähemaga, kui tunned, et oled väärt paremat.

Edu on üks läbikukkumine teise järel. Läbi selle sa saad tugevamaks, targemaks ning õpid iseennast tundma.

Eneseväärtustamise parim mõõdik

Sinu eneseväärtuse parim mõõdik on sinu enesedistsipliin. Alguses sa võib olla tunned, et enesedistsipliin ei anna sulle vabadust ja kõik on justkui väga rangelt paika pandud. Endaga tööd tehes sa mõistad, et enesedistsipliin annab sulle vabaduse. Enesedistsipliin tähendab, et sa valid iseennast. Olles distsiplineeritud jõuabki heaolu tegelikult sinuni, ükskõik, millises eluvaldkonnas. 

Eneseväärtustamine paistab välja

Kõrvalt paistab see välja, kui palju sa iseennast väärtustad. Seega, kui sa ei ole õnnelik, siis ära lepi selle olukorraga. Tee otsus, et sa väärtustad iseennast. Teekonnal eneseväärtuseni tuleb ette kohti, kus sa ei tea, kuidas edasi liikuda, mille taha sa toppama jääd. Selleks on olemas coach’id, koolitajad, mentorid.

Mina olen see, kes aitab inimestel omaasja teha ja seeläbi ehitada endale edukas äri. Kõige olulisem on väärtustada ennast ja otsutada edasi liikuda. Ükskõik, kas siis kellegi abiga või ise pusides, aga oluline on otsus, et sa ei lepi vähemaga ja väärid parimat.