Kas on üldse olemas sellist asja nagu tasakaal. Mis asi see tasakaal üldse on? Kuidas leida elus tasakaal?

Töö- ja eraelu

Meid tahetakse panna uskuma, et meil on töö ja siis on eraelu. Töö kui selline, et endale elatist teenida on üks väga suur osa meie elust. Mina arvan, et seda kõike tuleb võtta võrdselt. Meil on kõik üks suur elu. Küsimus siin on hoopis selles, mida sa tahad elus kogeda? Mida sa tahad elus ära teha? Milline on sinu ideaalne elu?

Mis on tasakaal?

Kui rääkida tasakaalust, siis muster on see valge inimese 8-17 ni tööaeg. Pärast seda on siis trenni aeg, söömise ja magamise aeg. Ja kui ma ei suuda selles raamistikus püsida, siis on mul midagi viga. Seda siis peetakse tasakaaluks. 

Tasakaalu kui sellist ei ole olemas, et meil on üks muster, mille järgi peame elama. Meil igal ühel on asjade tegemiseks oma viis. Meil on oma viis, kuidas me tahame asju teha. Ja selleks, et me üldse tunneksime, et elame täisväärtuslikku elu, siis kõigepealt tuleb aru saada, mis moodi sina tahad elada.

Küsi, endalt, mismoodi oleks sinu jaoks hea oma päeva sättida ja asju teha. Liiga tihti lähme automaatprogrammi pealt. Või selle pealt, kuidas inimesed minu kõrval teevad. 

Palgatööl olles sulle ilmselt pannaksegi ette see kindel tööaeg ja siis sa peadki selle järgi elama. Aga paljud minu jälgijatest on iseendale tööandjad. Ja siis otsime taga koguaeg tasakaalu ning tunneme end puuduses.

Aega ei leia, aega tuleb võtta

Kui tunned, et sul ei ole aega, trenni, elukaasalse, laste ja iseenda jaoks. Siis esimene reegel on see, et aega ei leia, aega tuleb võtta. Kõik see on sinu enda planeerimise küsimus. Planeerimine peab algama sellest, mida sina tahad. Näiteks mõtled, et räägitakse, et õhtud või nädalavahetused ole lastega. Võib olla sulle sobiks paremini olla hommikupoole lastega ja siis teha pärastlõunast kuni kella 20ni tööd. Võib olla sobib hoopis sulle hommikul kell 10 trenni teha. Luba endale seda. Sa ei pea käima teiste graafiku järgi. 

Kuidas leida elus tasakaal? Tee selgeks, milline on see sinu ideaal. Sealt võib välja tulla, et sa ei tahagi elada nii nagu teised. Leia endas selgus, mida sa tahad ning siis luba seda endale. Kui sa siis hakkad kokku jooksma, siis tuleb vaadata, kas saab ettevõttes kellelegi asju ära anda või kodus asju kellelegi ära anda.