Otsustusvõime on võime, mis ühendab kõiki edukaid ning paneb ka sinu jaoks asjad liikuma. 

See ongi see võime. Selle võime taha jääb paljudel inimestel oma unistuste saavutamine. Nad ei suuda teha otsust. Millest see eelkõige tuleb on see, et neil on madal eneseväärtus ja enesekindlus. Kui nad peavad tegema otsuse, siis nad alati küsivad teiste arvamust. Nad lasevad selle arvamusel ennast mõjutada. Nad lasevad ennast ka võib olla mingitel märkidel mõjutada. 

Edukad inimesed aga teavad, et otsus on see üks asi, mis viib neid edasi. Otsus ei saa alati olla õige või ei peagi seda olema. Kui sa ei tea kuida teha valikuid, siis vaata ka minu blogi postitust “Mida teha, kui ei tea mida valida?”. Otsuse tegemine on valiku tegemisest järgmine samm. 

Milline on üks tõeline otsus?

Üks tõeline otsus on selline, kus sa pead jõudma selleni, et teist teed ei ole. On ainult üks tee ja sa lähed seda teed. Koolen kasvõi maha või jõuan selleni, mida soovin. Kõik need, kes teavad raha loomisest ja sellega ümberkäimisest. Teavad, et vahel tulebki võtta riske. Neid võtavad nad otsuste pealt. Nad teevad selle otsuse, et minna seda teed. 

Täpselt samamoodi on ka otsusega endasse investeerida. Lugeda raamatuid, kasutada mentori abi. Edukad teevad seda kõike. 

Otsustus muskel

Inimesed, kellel ei ole seda otsustusvõimet siis nemad jäävad sinna taha kinni. Neid ümbritsevad ka inimesed, kes ei aita neid otsustamisel või ei toeta otsust. 

Nende inimeste otsustusmuskel on nõrk. Nad lähevad küsima ka nõu oma lähedastelt, siis ilmselt on ka lähedastel nõrk otsustusmuskel või on neil teise üle võim, mis ei lase otsustada. Näiteks, kui lähed küsima sõbra, elukaaslase käest, et tahaksid investeerida endasse ja nad ütlevad, et ei tea, kas see on ikka väärt mõte. Ja kui kui ostsutusmuskel ei ole treenitud, siis lähedki seda rada, et kuulad enda lähedasi inimesi. 

Mis siis juhtub? See inimene saab teiste poolt mõjutatud ja tema elus ei juhtugi midagi. Ei muutu midagi nii kaua, kui selle inimese jaoks tuleb hetk, kus elu lükkab ta sellesse või tal saab olukorrast kus ta on nii kõrini, et ta teeb lõpuks selle otsuse, et nüüd peab midagi muutuma. Ja sealt hakkavad asjad edasi juhtuma. 

Võime, mis ühendab kõiki edukaid ning paneb ka sinu jaoks asjad liikuma. Ükskõik, mis otsus see on. Teed otsuse ära ja saad minna edasi, sest su aju ei keerle enam selle üle, kas peaks. 

Võitjad on need, kellel on otsustus muskel tugev. Otsuste taga on palju seda, miks me neid ei tee. Meil on himud ning meie “elevant” ehk alateadvus kardab ja ei lase meil seda teha. 

Kuidas treenida otsustusvõimet?

Oma blogi postituses “Mida teha, kui ei tea mida valida”, toon välja, kuidas endasse vaadata ja valikud teha. Teinekord aitab muidugi otsustada ka see, et lihtsalt otsustamise pärast teed ühe otsuse ära, aga teine jäi kripeldama, siis on see teine õige. Kui otsustad, saavad asjad edasi minna enne ei saa. 

Need, kes teevad julgelt otsuseid jõuavad oma elus kaugele. Mõni jõuab kohe eriti kaugele. See, kui kaugele sina jõuad sõltub sinust. Kui küsid nõu, küsi neilt, kes on seal, kuhu sina tahad jõuda.