Tutvustan täna sulle 9 passiivse sissetuleku võimalust. Jõukad inimesed omavad mitut sissetuleku allikat. Soovitan sinulgi luua endale mitu sissetuleku allikat. Seda sellepärast, et võid teha küll hinge lähedast asja, aga see, mis sind elus hoiab on erinevad sissetuleku allikad. 

Mine alati nende asjade järgi ka passiivse sissetuleku loomisel, mis sind tõmbavad, sest see ei ole kerge tee. Lihtsam on teha neid asju, mis sind päriselt huvitavad.

Renditulu kinnisvarast

Eestlaste jaoks populaarseim on omada kinnisvara, mida saab välja üürida. Ka minul on kinnisvara, mida üürin teistele inimestele välja. Tunnistan, päris ilma tegelemiseta see raha mulle sealt ei tule. Küll aga, ei vaja see sissetuleku allikas sinu tähelepanu või kohalolu igapäevaselt, vaid aeg-ajalt. Ja see muudabki asja lihtsamaks.

Ettevõtlus

Minu vaieldamatu lemmik. Ettevõtlus siis sellisel kujul, et oled selle üles töötanud ja see toimib ilma sinu igapäevase panuseta. Ettevõte võib isegi sinu panuseta kasvada. Sa oled saavutanud siis ettevõtlus vabaduse ja teenid tulu dividende makstes või omale palka makstes.

See teekond ei ole kindlasti lihtne, aga minu jaoks äärmiselt põnev. Annab suurepärase elukooli. Mulle pakub see palju arengut ja sellepärast mulle meeldib seda teha. 

Aktsiadividendid

Sa oled investeerinud raha dividende tootvatesse aktsiatesse. On ettevõtteid, kes maksavad oma aktsionäridele, kas kord kuus või aastas dividende. Ka see on pikaajaline teekond passiivse sissetulekuni, kuid täiesti tehtav. 

Aktsiate puhul tee kindlaks, et see sulle huvi pakuks. Sul tuleb enda jaoks süsteem selgeks teha, et saaksid sealt tulu luua.

Intressitulu

Kui sul on vaba raha, see ei pea olema suur summa. Siin saab ka väikeste summadega. Sa laenad raha välja ja sulle makstakse selle pealt intressitulu. 

Näiteks annad tarbimislaenuks või ühisrahastusse oma raha ning sulle makstakse mingi kindla aja järel intressitulu. Mida rohkem suunad seda saadud tulu uuesti laenamiseks, seda kiiremini sinu vara kasvab. 

Sisuloome

Sisuloome sarnaneb minu videote loomisele.Sa lood järjepidevalt inimestele väärtuslikku sisu. Hea on kui sinu sisu ei aegu. Ja kui sinu loodud sisu hoiab inimesi seda tarbimas, siis osa platvorme, kes sulle selle eest tulu on valmis maksma. Näiteks teeb nõnda Youtube. 

Sisuloomega ei hakka see tulu laekuma kohe, kui looma hakkad. Mina olen näiteks 2 aastat loonud eesti keelset sisu Youtube, kuid ei saa selle pealt veel tulu. 

Affiliate partner

Kui sa lood sisu ja sellel on piisavalt tarbijaid on sul võimalus hakata affiliate partneriks ettevõtetele. Mis tähendab olla affiliate partner teistele? See tähendab, et sa jagad oma jälgijatele linki teiste toodetele või teenustele. Ehk siis vahendad neid. Ja kui sinu jagatud lingilt tuleb neile klient, siis sina saad ka tulu selle eest. 

Online kursused

Kursused, mida saad ette salvestada ja siis automaatikaga müüa. Hea kui sinu kursustel on aegumata sisu. Seda just sellepärast, et kursuse loomine võtab aega ja on mahukas töö ning on hea kui ei pea seda koguaeg uuendama.

Näiteks minul on kaks kursust, mis on väga väärtuslikud. Enesekindluse koolitus, mis läheb eneseväärtuse juurde ja on aegumatu. Teine on rahvauskumuste koolitus, mis aitab saada üle rahaga seotud blokide ja hirmude ületamiseks. 

Mul on ka tasuta tooteid nagu 7 rahauskumust, mis hoiavad sind vaesuses ja keskklassis. Sinagi saad selle allalaadida siit: https://liinavettik.com/7-rahauskumust/

Loo oma digitoode

Digitoode võib olla näiteks e-raamat, audioraamat. Miks on eraldi digitoode ja online kursus. Digitoode võib olla ka arendatud infotehnoloogiline süsteem, mis on juba valmis ning mida müüakse klientidele valmis tootena.  Näiteks Pipedrive, mida kasutatakse üle maailma. 

Tooteks muudetud teenus

Mis see tähendab? Need on kogukonnad, milles inimene saab osaleda näiteks aastamaksu tasudes. Tuntumad ettevõtlus valdkonnas Eestis on Turunduslabor ja Edu Akadeemia Õnnelik mina. Nendes kogukondades luuakse inimestele väärtusliku sisu, mis aitavad neid teatud valdkonnas edasi.