Sinna kuhu sa paned oma tähelepanu, seda sa oma ellu ka lood. Ilmselt oled tähele pannud, et kuhu suunad oma energia, seda sa ka vastu saad.

Tahan täna just viia su tähelepanu sellele, et me küll teeme ja teeme ning otsime viise, kuidas eesmärke saavutada, aga seal juures oleme ise rahuolematud, et miks me ei ole seda veel saanud, miks asjad on nii nagu nad parajasti on ja me ei ole selle situatsiooni üle tegelikult õnnelikud.

Mina ütleksin, et see on nii öelda väike fookuse nüanss, millele me vähe tähelepanu pöörame ja mis meid tegelikult ei teeni. Me kordame järjepidevalt mõtetes, et “miks mul juba ei ole, kaugel see veel on, miks ta ei ole veel käes…” jne. See pinge seal vahel tähendab, et sinu fookus on tegelikult negatiivsusel. Sa keskendud sellele, et “ma ei ole veel saanud”. See tuleks aga ümber pöörata positiivsele. Pööra oma tähelepanu sellele, et “ma tahan anda, ma tahan seda teha… ” ja siis tuleb boonusena ka tulemus, mida sa ootad (või veel parem).

Millel on su fookus, seda sa ka saad

Tihti oleme tulemuses nii kinni ja seda just negatiivses võtmes. Seega meie fookus on tegelikult negatiivsusel. Kui su fookus on negatiivsel, siis kahjuks seda sa ka juurde küsid.

Leia selles protsessis endale midagi meeldivat. Miks sa teed seda mida sa teed? Jah, me teeme asju tulemuste pärast, aga tegelikult võiks me teha neid asju, mida meile juba eos meeldib teha. Tehkem siis neid asju ja nautigem seda tegevust ja protsessi ennast. Sinu tulemus ja eesmärkide saavutamine on selle kõige juures boonuseks.

Kui su sees on siiski tugev rahulolematus, siis selle kohta leiad minu blogist ka artikleid. Üks nendest kannab pealkirja: “Mida teha siis kui asjad ei suju nii nagu sa tahaksid?”. Saad sealt ka häid mõtteid.

Pane tähele, kus on sinu fookus

Kuidas seda teha? Pane endale näiteks telefoni igapäevane meeldetuletus küsimusega “millele sa praegu mõtled, kus on sinu fookus? Kas sinu fookus on negatiivsel või sinu fookus on positiivsel?” Vaata oma mõtted üle ja jälgi, kus nad on ja pööra nad ümber. Kui sa ise teadlikult puhtalt mõttega seda ei suuda, võta appi päevik. Mina kasutan ka tihti päevikut, et negatiivset iseendas positiivseks pöörata. Või kasuta muid viise, mida olen artiklis maininud.

Võta rahulikult, keskendu positiivsele, naudi protsessi ja saavuta soovitud eesmärgid positiivses võtmes.