Viimasel ajal tuleb mulle kuidagi palju sisendit, et “Liina, kinni on, ei tule”. Ehk kui asjad ei kulge nii nagu sa tahaksid. On see siis raha, mingid karjääri alased edusammud või muud arengud muudes eluvaldkondades. 

Mida mina teen, kui ei kulge

Esimene asi on see, et me kõik oleme ikka ja jälle sellises olukorras. See on täiesti normaalne. Ja see on justkui loodusseadus. Mida see tähendab, et on nagu loodusseaduses? Looduses on meil ka kevad, suvi, sügis ja talv. Kevad nagu ka praegu on meil aeg, kus kõik justkui tärkab. Suvel kõik õitseb ja sügisel hakkab kõik kinni minema. Talvel jälle on siis see kinnine aeg. 

Kinnisel ajal vaata iseendasse

Ehk kui sulle on antud praegu see kinnine aeg ehk kui asjad ei kulge nii nagu sa tahaksid, siis selle on loodus sulle andnud, et saaksid vaadata iseenda sisse. Kas ma olen õnnelik? Kas see mida ma teen teeb mind õnnelikuks? Kas ma elan iseenda jaoks või elan ma kellelegi teisele? Võtagi teadlikumalt rahulikumalt. 

Kui see on näiteks mingi projekt, näiteks maja ehitamine või ostmine. Ja sa otsid ja ei leia, ei leia. Ja ei tule. Vaatad ühte pakkumist ja siis teist. Ja ühel hetkel kuna asjad tunduvad sinu jaoks kinni hakkad tegema järele andmisi. Sa mõtled: “See on ju peaaegu see, mida ma tahtsin.” Siis aga kui on kinni, siis küsi endalt, kas seal on mingigi kasvõi väikenegi võimalus, et teed järeleandmisi ja see pole päris see, mida sa tahtsid

See, et praegu ei tule võib olla sinu kasuks

Elu ei kiusa sind, elu juhtub sinu jaoks. Ja võib-olla see, kui asjad ei kulge nii nagu sa tahaksid ongi praegu sinu kasuks. Seda, miks see on sinu jaoks kasulik. Seda ei pruugi me täna teada, see vastus võib tulla homme või mõnel muul aja hetkel paugust. Näiteks selle maja ehitamise puhul, sa leiad järsku mingi teise koha ja see on see, mida tahtsid. See pane sul kõik “kellad helisema”.

Energia õigeks

Kui asjad ei tule nii nagu tahaksid ja on nii öelda kinni. Ehk siis väline on justkui kinni, siis see on energia. Kõik on energia, kõik mõtted on energia ja ka muu on energia. Siis küsi endalt: “Kus mina hoian energiat kinni?”. Sest väline, mis sinu ümber toimub on peegeldus sinu sisemistele mõtetele. Kui minu elus on asjad kinni, siis ma küsin endalt: “Kus on minu elus asjad kinni?”, “Mida ma ei ole valmis vastu võtma?”. 

Tee eneseanalüüsi

Oma nagu looduses kannatlikkust. Võta oma fookus ära sellelt, et ei tule asju, mida tahaksid.Sest, mida rohkem sa mõtled: “Kõik on kinni. Mul ei suju. Mul ei tule. Miks ei tule?.” Oled seal juures nördinud ja pettunud, siis mida sa lood? Ikka seda sama kinnist olekut.

Kuhu mõtted suunata?

Mõtle sellele, mida sa tahad saada. Mis on sinu visoon, see pilt sellest, mida sa soovid. Ja vastavalt sellele pildile mõtle, mida saad sa teha täna, et seda pilti ellu viia. Ja seejärel tee neid tegevusi. Vahest muidugi ongi nii, et sel hetkel on raske neid tegevusi teha.

Anna endale aega, tee tegevusi, mis viivad sind sinu visoonile lähemale. Ja ühel hetkel hakkab see kinnine energia jälle voolma. Hoia fookust sellel, mida sa tahad.