Täna kirjutan negatiivsetest emotsioonidest, mõtetest ja tunnetest. Kuidas hakkama saada negatiivsete emotsioonidega?

Me inimestena tahame negatiivsete emotsioonide eest põgeneda. Seda arusaadavatel põhjustel. Meid on lapsest peale õpetatud oma negatiivseid emotsioone kõrvale lükkama. Kui sa nutad siis sulle öeldakse “Ära nuta!”. Kui sa vihastad, siis sind on võib-olla saadetud oma tuppa. Mis sellest aga kujunenud on? Ühiskonnas on sellest kujunenud põgenemine. Inimesed põgenevad oma negatiivsete tunnete eest. Tuntakse, et ma olen vale, kui tunnen halbu tundeid.

Osa inimeseks olemisest

Tegelikult on need halvad tunded ju osa inimeseks olemisest. Need tunded, mis on raske energiaga on tegelikult meile sama vajalikud kui positiivsed tunded.

Raskest tundest vabamiseks peaksid sa tegelikult võimalikult ruttu need negatiivsed emotsioonid vastu võtma. Negatiivsed emotsioonid on  nagu väike laps, nad tahavad tähelepanu. Kui püüad neid eirata või neist mitte välja teha, siis nende hääl muutub kõvemaks.

Kui sa püüad neid maha suruda, siis nad võivad teinekord päris tõsiste haigustena väljenduda. Me püüame vältida neid halbu tundeid näiteks iga nädalavahetusel pidutsemisega, televisooni või sotsiaalmeediaga nuumamine, alkohol või narkootikumid. Sõltuvused on meelelahutus meile, et me ei peaks enda sisse vaatama.

Vaata negatiivsele otsa

Kuidas hakkama saada negatiivsete emotsioonidega? Heade mõtete tagasitoomiseks peame neile negatiivsetele mõtetele ja emotsioonidele otsa vaatama. See negatiivne on nagu väike laps. Ta tahab, et teda märgatakse, tahab, et teda kuulaksid ja paneksid tähele.

Mida kiiremini sa lihtsalt märkad neid negatiivseid emotsioone, seda parem. Teadvusta endale lihtsalt, et on okei, et end halvasti tunned ja kinnitad endale, et saad sellega hakkama. Märkamine ise juba ravib.

Võta kõik vastu

Võta vastu hea, mida sa nagunii tahad võtta. Võta vastu ka negatiivne, sest see on õpetav ja värskendav. Võta vastu kõik väljakutsed, mida sa arvad, et on negatiivsed.

Kui elu on raske ja täis neid negatiivseid emotsioone, siis tundub, et oled pimeduse all maetud. Mis siis aga kui see on aeg, kui oled just istutatud. Enne head tundub alati kõik raske.