Täna kirjutan sulle ideaalsest kliendist. Kuidas aru saada, kes on sinu ideaalne klient? Miks selline teema? Ma küsin nii teilt kui oma mentorprogrammi osalejalt, kes on sinu ideaalne klient? Ja sellel järgneb pilgu üles suunamine ja kogelemine ning endale küsimuste esitamine. Tihti selgub, et ei teata, milline on nende ideaalne klient.

Esmalt kipume vaatama endast väljapoole

Me vaatame kõigepealt, kes on need kliendid, kes mult peamiselt ostavad. Ettevõtlus, ettevõtjaks olemine või äriga toimetamine võib olla väga väljakutseid esitav teekond. Kui sa sel teekonnal ei lähtu iseendast, siis  võib see olla väga raske teekond.

Mina olen seda meelt, et ettevõtjaks olemine ning kogu ettevõtlusteekond võiks olla nauditav ning võiks sulle tuua mõnusa elustiili. See on võimalik.

Kellega tahad olla ümbritsetud?

Meil läheb oma ettevõttes väga suur osa aega olemasolevatele klientidele ja potentsiaalsetele klientidele. Sa pead tegelema turunduse ja müügiga ning hoidma enda kliente. Sa pead uurima, mis neile meelidb, mida nad vabal ajal teevad jne. Sa töötad nendega iga päev. Seega kui sa siin ümbritsed ennast inimestega, kelle puhul sa ei tea, kas nad on sinu kliendid või mitte, siis sa ei tee seda ka südamega.

Ümbritse end nendega, kellega tahad olla ümbritsetud. Sa tahad olla asja juures hingega. Sa tahad just neid südamest aidata.

Tüüpiline viga, mida teeme

Me tahame aidata kõiki. Näiteks, oled B2B ja suhtled peamiselt personalijuhtidega. Sa tahad aidata nii väikeettevõtte kui suure ettevõtte personalijuhti. Need kaks personalijuhti on erineval tasemel nad saavad asjadest erinevalt aru. Ka olles B2C (ehk ettevõtja kelle klient on eraklient), pead vaatama, millised on nende klientide sissetulekute tasemed. Neil võib olla sarnane küsimus, mida lahendada, aga nende tasemed teevad need erinevaks.

Mina tahaksin ka kõiki ettevõtjaid aidata. Kui mul selleks vaid energiat ja võimekust oleks. Ma teeksin seda tasuta, aga olen ettevõtja. Ja oma eelmise nädala artiklis “Miks sa väärid raha ja rikkust?” kirjutasin, et sa tahad anda välja rohkem ennast ning seetõttu pead teenima kasumit.

Kuidas aru saada, kes on sinu ideaalne klient? See on küll lai teema, mida suuremalt arutan oma mentorprogrammis. Kui tunned huvi mentorprogrammi vastu, siis loe lähemalt siit. Kui tundsid, et mentorprogramm võiks olla sinu jaoks, siis registreeri ennast ootelisti ja saad esimesena info mentorprogrammi osas.

Küll, aga aitab sul nende kahe teema ülevaatamine pildi selgemaks saada, kes on sinu ideaalne klient.