Motivatsioon vs inspiratsioon. Otsi rohkem insipratsiooni, mitte nii palju motivatsiooni. Kumb sind päriselt aitab? Motivatsioon on ise on juba negatiivne. Inspiratsioon aga positiivne. Kui sa otsid motivatsiooni siis on juba midagi valesti. Miks sul on vaja motivatsiooni? 

Näiteks, käid palgatööl, sind motiveeritakse palgaga seda tööd tegema. Sellisel viisil motiveerimist on väga palju. Paljudele ongi see väga okei. Ja ka see on okei. Nad ei mõtle sealjuures, kas see töö teeb neid ka õnnelikuks. 

Kui sind aga on vaja motiveerida, siis võib-olla ei ole see sinu jaoks õige asi. Sinu tahe tegutseda peab tulema inspiratsiooni pealt. Kui sa tunned, et vajad motivatsiooni, siis esimene asi, mida pead tegema on küsima endalt : “Miks mul on vaja motivatsiooni?”,”Kas see, milleks motivatsiooni vajan on ikka üldse õige asi?”

Kuidas ennast inspireerida?

Esimene asi, mida mina teen inspiratsiooni saamiseks on tagasi visiooni juurde minemine. Kõige tavalisem viis, kuidas lähen oma visiooni tagasi on, see et võtan oma märkmiku ja kirjutan, milline mu elu on siis, kui ma olen oma visioonini jõudnud. Ja seal maailmas tuleb olla nii, et sa ei tunne, et sa igatsed seda maailma, mida sinna kirja paned. Kunagi kirjutasin ka mina igatsedes. Kuid sellisel juhul saad sa sealt vaid juurde seda puudusetunnet, et sul ei ole veel seda, mida väga soovid. 

Visiooni olulisusest olen ka varem kirjutanud (loe siit: https://liinavettik.com/sinu-koige-tahtsam-too-on-visiooniga-too/). Visiooni loo nii, et sa oled juba luues tänulik, et seal oled. Visiooniga töötamine inspireerib. 

Kuidas veel otsida mitte motivatsiooni vaid inspiratsiooni?

Loomulikult leiame inspiratsiooni inimestelt enda ümber. Kas nad on toetavad või nad laidavad kõik sinu mõtted maha. Vaata, kas sinu ümber on sinu jaoks inspireerivaid inimesi. 

Inspireeriv inimene võib olla tavaline inimene nagu sina. Tal aga on mingi külg, mis on teistmoodi. Minul näiteks on hea sõber Signe. Ta teeb sellise poweriga ja naisena on ta väga stiilne ning naiselik. Ta teeb palju sporti. Mind ta insipeerib ja paneb mindki mõtlema, et miks mina siis ei võiks. 

Kuidas ümbritseda ennast inspireerivate inimestega?

Ostan koolitusi, jälgin enda jaoks inspireerivaid inimesi ning teemasid. Loen raamatuid, mis mulle huvi pakuvad. Need kõik kokku moodustavad inspireeriva keskkonna. 

Hästi tihti mängib siin rolli endal elada lubamine (vaata postitust sel teemal siin: https://liinavettik.com/lopeta-enda-piiramine-ja-saavuta-heaolu/). Me teeme seda koguaeg. Me otsustame, et ei ma praegu ei tee seda. Ja siis leiame sinna põhjendusi. Näiteks ma tunnen, et vajan inspiratsiooni ja tunnen, et tahan minna väga kallisse restorani sööma. Aga siis ma mõtlen, et ma ei saa, sest see on prae kohta ikka väga kalli hinnaga. Ja ei ole nagu suurt põhjust ikka ka. 

Aga kui ma lähen ja teen seda, mis mulle inspiratsiooni annab, siis ma saan sellega jälle rohkem luua. 

Motivatsioon vs inspiratsioon. Ära otsi motivatsiooni, see on nõudlikkus ja surumine. Ta ei oma sinu jaoks pikaajaliselt efekti. Otsi inspiratsiooni ja küsi seda enda südamelt. Ainult sina tead, kuidas ennast aidata, järgne sellele, mis on sinu sees ja siis tulevad tulemused.