Lõpeta enda piiramine ja saavuta heaolu. Me teeme seda pidevalt kaasa arvatud ka mina. See on midagi, mida teeme liiga automaatselt ning võiksime rohkem mõelda sellele.

Meie perereis

Hea näite saan tuua oma perega sellest, kuidas me otsustame ära, et midagi on meie jaoks võimalik või mitte. Mõtlesime perega, et tahame hirmsasti reisile minna ning minu armas abikaasa asjus asja ajama.

Ja siis ütleb mulle, et me ei saa siiski reisile minna. Sellepärast siis, et tema oli peas eelarve arve paika pannud. Ehk kui me selle eelarve sisse ei mahu oma reisiga, siis me ei lähe reisile. 

Mina siis mõtlesin:”oot, oot, oot. Sa tahad midagi, aga samas sa sead omale piirangud, et kui ma nii ei saa, siis ma ei tee üldse.” Ütlesin talle: “Kallis, sul on olemas visioon. Sa tahad sinna minna. Sa tead, et see mõjub sulle hästi, aga siis sa oled nagu väike laps, kes jonnib. Et kui ma nii ei saa nagu tahan, siis ma ei taha üldse.”

Kes sellises olukorras kaotajaks jääb? Siin ei kaota mitte keegi muu kui sina ise. Sa oleksid saanud selle hea emotsiooni, mis toob sulle jõu ja energia.

Miks me nii teeme?

Seal taga on uskumused. Me otsustame ära, et kui me selle raha eest ei saa, siis see ei vääri seda. Miks seame sellised piirid? Siin taga on uskumus, et raha on piiratud. Me mõtleme, et peame seda raha hoidma justkui millekski muuks.

Kuidas raha tuleb?

Me panustame millegisse oma aega ja energiat ning saan tagasi. Annan ja saan. Kui sul aga ei ole energiat, mida anda, kuidas sa saad võtta? 

Mida saab aga minu abikaasa sealt reisilt kui sinna lähme. Ta vajab seda reisi selleks, et taastada oma energiat, et saada tagasi elujõud. Sina aga ei luba endale seda sellepärast, et asjad ei jookse kokku nii nagu sa oma peas mõtlesid. 

Kui mõtled nüüd aga sellele, et kui lubad endale seda mida tahad ennast piiramata. Mis siis juhtub? Näiteks kui meie pere käib reisil ära ja minu abikaasa saab sealt energiat ja elujõudu, siis tagasi tulles ta on täis energiat ja jõudu, et taas toimetada. Ta teenib rohkem tagasi kui see reis talle maksma läks.

Luba endale

Kui sina otsustada ka ära, mida sa saad või ei saa lubada? Ära otsusta, lase lahti piirangutest. Sest see, mille sa päriselt tagasi saad on väärtuslikum kui enda piiramine.

Eelnevalt rääkisin reisi näitest, aga tegelikult me teeme seda piiramist koguaeg. Näiteks sa lähed poodi ja vaatad näiteks vesti. Sa tahad seda, aga vaatad hinda ja mõtled, et kallis on ma ei saa seda praegu lubada. Tegelikult on ju see, et kui sa paned selle vesti selga, lähed tööle ja tunned ennast sellega hästi, siis see toob sulle rohkem tagasi kui need mõnikümmend eurot, mida sa enda arvates liiga palju maksid.

See on kõigega nii, see on ka näiteks toiduga nii. Kui see lubamine paneb sind hästi tundma, sa vajad seda sellepärast, et saada uut energiat ja elujõudu. Ära seal sea endale piiranguid. Luba endale seda, mida sa päriselt vajad. 

Lõpeta enda piiramine ja saavuta heaolu! Lase lahti ja luba endale. Usalda, et see kõik tuleb kordades tagasi.