Ma olen öelnud, et lõpeta oma tühjade eesmärkide tagaajamine ning ehita üles tõeline edu.Mis see siis tähendab? Tühjad eesmärgid vs päriselt SINU eesmärgid.

Millised on tühjad eesmärgid?

Kui töötasin oma viimasel palgatööl. See oli imehea töökoht. Kui ma oleksin inimene, kes püsib kaua ühe koha peal, siis oleksin sellest töökohast kinni hoidnud. Üks põhjus, miks ma ei julgenud sealt ära tulla oli see, et olin pannud endale eesmärgid, et ma pean enne saavutama finantsilise vabaduse ja alles siis saan teha seda, mis on mulle südamelähedane. See aga on tühi eesmärk, sest tal ei ole taga seda “miksi”. Temas ei ole sees seda südamesoovi. Nendega käib kaasas “ma pean”. Näiteks ma pean minema, ma pean tegema, ma pean saavutama. Kui midagi on “ma pean”, siis see on ju sund. Pikas perspektiivis sunnitult tegemine viib enda hävitamiseni. Ja sunniviisiliselt tegemine võib lõppeda väga halvasti sinu või sinu lähedaste jaoks.

Mis on see PÄRIS sinu eesmärk?

Sinu päris eesmärk on see, mida sinu süda kutsub sind tegema. Teinekord on seda päris eesmärki raske leida, eriti kui oled ennast igapäeva virr-varri ära kaotanud. Päris eesmärgi leidmine on pidev töö endaga. Pidev enda sisse vaatamine ja kui seda teha regulaarselt annab see paremaid tulemusi. Mina näiteks püüan reedeti leida aega iseenda jaoks. Ja mina kasutan päris oma eesmärkideni jõudmiseks päeviku pidamist. Ma ei kirjuta sinna päevikusse, mida ma täna tegin, milline oli ilm või mida minu pere tegi, vaid ma kirjutan sinna, millele ma mõtlen. Küsin endalt “Kui minu elu oleks ideaalne, siis milline see oleks?”. Sinu päris eesmärk on miski, mida sa aeg-ajalt mõtled. Ta kuskilt tuleb ja ütleb sulle, et “Liina, tee seda, tee seda”. Aga sa lükkad ta pidevalt edasi, sest meie elus on asjad. Püüa enda jaoks võtta aega ja kirjuta enda jaoks asjad paberile välja, sest siis hakkavad asjad liikuma. 

Tühjad eesmärgid on meile teiste poolt peale pandud

Ma vahel räägin oma tuttavatele lugu, mida minu onu mulle ikka räägib. Ta ütleb ikka, et kui olin päris beebi võttis isa mind ühe käe peale ja teisega andis pepule patsutuse ja ütles “Vot see tüdruk hakkab meie perre raha tooma.” Aga just see on see, mis vaimus mina kasvasin. Ma võtsin endale selle teadmise, et ma pean olema oma peres see, kes toob rikkust ja jõukust. Laps ju soovib, et vanemad oleksid tema üle õnnelikud ja rahul. Kuid nii kui tunnen, et olen ennast hävitaval teel, et ma surun ja punnin, et ma pean tegema, siis see on vale.

See asi, mis on päriselt sinu eesmärk, seda teed sa kergusega. Sul on mõnus seda teha ja see kutsub sind. Vaata üle oma eesmärgid, kui need on sinu eesmärgid, siis liigu nende poole. Kui need on tühjad eesmärgid, siis vaata enda sisse ja leia üles päriselt sinu eesmärgid.