Jagan teiega täna üht lugu. Sellest, kuidas ma mõistsin, kui oluline on ümbritsevate inimeste suhtumine.

Mõni aasta tagasi, nii umbes 3-4 aastat siis, pidin minema Prantsusmaale Nizzasse äripartneriga kohtuma. Sõitsin ühel imelisel maikuu vara hommikul sõitnud lennujaama ja seisan dokumendikontrolli järjekorras. Seal järjekorras vaatab proua minu dokumenti ja vaatab siis korra veel ja ütleb, et minu dokument on aegunud. Ja pauhti, minu maailm variseb kokku. Mind ei lastud lennule, sest minu dokument oli aegunud ja pidin sõitma tagasi koju. Kui sa oled harjunud reisima, siis sa muidugi alati ei mõtle sellele. Mis aga toimus minu peas, kui sõitsin tagasi koju.

Terve tagasi sõidu tee, ma mõtlesin: “Issand jumal Liina, kuidas sa nii loll olid ja ei vaadanud oma dokumendi kuupäevi üle. Kuidas sa üldse niimoodi reisima lähed. Sa oled täiesti mõtetu. Mida sa nüüd partnerile ütled.” Minu sisemine kõne oli täiesti negatiivne. Ma mäletan, et ma koju minnes muretsesin, et mida mu mees nüüd mõtleb ja et sealt saan ka pahandada. Väriseva käega tegin ukse lahti ja astusin tuppa.

Mees tuleb mulle vastu ja küsib: ”Noh, mis juhtus? Sa peaksid ju lennukil olema.” Ma olin väga longus ja valmis võtma vastu suurt kisa. Ütlesin: “Mu dokumendid olid aegunud ja ma ei saanud lennukile”. Ja siis ta ütles: “Mine vaata passi, kas pass on ka aegunud?”. Vaatasin ka passi, ka see oli aegunud, ju olin mõlemad dokumendid ühel ajal tellinud. Ja siis ütles mu mees: “Et kui see on võimalik, siis ainult Eestis, et mine taotle endale kohe uued ning lendad homme”. Ja ma saingi uued dokumendid päevaga ja lendasin järgmisel päeval Nizzasse ja kohtusin äripartneriga.

Millised on inimesed sinu ümber?

Mis ma aga tahan selle looga öelda on see, et on väga oluline, mis inimesed sind ümbritsevad. Kui minu mees oleks olnud seda tüüpi nagu ma ise autos koju sõites olin, siis ma oleksin alla andnud. Tema aga ütles, et pole midagi vaatame kuidas saame selle olukorra kiirelt lahendatud, sest sul on vaja saada kiiresti Prantsusmaale. See juhtum avas mu silmi. Mitte alati ei ole minu ümber kõik inimesed olnud lahendustele orienteeritud. Ja kui neid pole, siis tuleb neid inimesi enda ümber muuta. 

Just need inimesed, kellega enim suhtled need on olulised. Nende osakaal sinu elus on väga suur ja nende suhtumine on sulle väga oluline. See, kas nad tõstavad sind üles, pakuvad sulle lahendusi või nad tõmbavad sind alla on hästi oluline, sest vastavalt selle käitud ka sina.

Mina olen aastatega üsna teadlikult seda toetavat võrgustikku loonud. Teen seda endiselt. Seda on võimalik teha läbi mitme viisi.

Kuidas ümbritseda ennast edumeelsete inimestega?

Minu jaoks kõige lihtsam viis  enda edumeelsete inimestega ümbritsemiseks käia üritustel. Käi konverentsidel ja koolitustel. Ja seda mitte lihtsalt teadmiste omandamise pärast, vaid selleks, et suhelda inimestega. Kui on paus, siis sa suhtle inimestega. Ma tean, sa esialgu ütled, ma ei julge. Mina ka ei julgenud. Sellest tuleb üle saada. 

Kuidas siis suhelda inimestega nendel konverentsidel ja koolitustel. Näiteks lähed kohvi/tee järjekorda ja sinu ees seisab inimene ning sa kõnetad teda näiteks nii” Tere, kuna me siin järjekorras juba seisame, saame siis tuttavaks. Mina olen…..”. Täiesti lihtsalt hakkad arendama vestlust. Ja kui mõtled, et ma ei julge. Siis pead mõtlema, sellele, kas tahad saada edumeelsete inimestega tuttavaks või mitte. Selles olukorras pead oma argpüksi pükstest välja astuma ja lõvi kostüümi selga tõmbama. Ehk siis oluline on käia seal, kus saab inimestega suhelda.

Kogukonnad ja grupid

Teine asi, meil on internet täis erinevaid kogukondi ja gruppe. Mine nendesse ja hõika välja, et soovid endale luua mastermind gruppi luua, kes soovib kaasa tulla.

Sul on võimalik ka ise üritusi korraldada, mida olen ka mina ise teinud. Korralda üritus neile, kellega soovid ennast ümbritseda. Ja neil üritustel on oluline jälle suhtlemine ja suhtlemine ning veelkord suhtlemine.

 Ainult sina ise saad ennast edumeelsete inimestega ümbritseda

See, et sinu ümber ei ole edumeelseid inimesi on ainult sinu teha. Kui tahad ennast  edukate inimestega ümbritseda, siis sa saad seda teha. Käi live konverentsidel, koolitustel. Minu kõige kvaliteetsem toetav võrgustik on tekkinud kõrge hinnalistest koolitustest. Mitte virtuaalsetest vaid live koolitustest. Need koolitused maksavad paar tuhat eurot. Ma väga soovitan neil käia. Ma alustasin ka nendel käimist nii, et ei teadnud, kust see raha tuleb, aga ma ostsin selle koolituse ja sinna ma läksin.  Ma sain sealt endale väga hea võrgustiku. Väga edukad inimesed arendavad ennast ja investeerivad endasse väga palju. 

Ole aktiivne, tee, liitu erinevate sulle huvipakkuvate kogukondadega, käi konverentsidel. Ole aktiivne ka näiteks siin minu Täiusliku karjääri kogukonnas. Tähtis on see, et oled julge, lähed välja ja suhtled inimestega. See ei tähenda, et ainult sel päeval suhtled, vaid sa jääd nendega suhtlema. Suhete töö on teadlik töö.  

Võid ka liituda organisatsiooniga, kus käivad edumeelsed inimesed koos. Leia vaid endale sobiv ja ümbritse ennast edumeelsete inimestega.