Kaks kõige vajalikumat ja olulisemat omadust selleks, et saada oma elus seda, mida sa soovid on kindlasti sihikindlus ja järjepidevus. Sihikindlust on mulle antud kuhjaga. Mulle on sisse kodeeritud see, et ma ei jäta enne jonni kui ma saan selle, mida ma tahan. Kuid ma võiksin saada need asjad palju kiiremini kui ma oleksin järjepidev. Kuidas olla järjepidev?

Mida sa endale sisendad?

Oluline on kuidas oled endale sisendanud asju. Näiteks mina olen öelnud endale, et ma olen sihikindel, aga ma ei ole väga järjepidev. Ja kui sa endale koguaeg niimoodi sisendad, et ma pole järjepidev, ma pole järjepidev. Siis ei saa hakata asi ka muutuma. Mina olen viimastel aastatel seda endas hakanud muutma. Tegelikult on meil kõigil midagi, milles suudame olla järjepidevad. Mina suudan järjepidevalt tegeleda sellega, mis on mulle südamelähedane. Kui me aga tahame ettevõtluses, karjääris saavutada paremaid tulemusi, siis siin taga saab ikka olla järjepidev töö. 

Siin toon näiteks needsamad esmaspäevased videod. Ma olen püüdnud uuesti ja uuesti hakata looma artikleid ja tegema videosid. Olen korduvalt alustanud, et nüüd, vat nüüd ma hakkan neid tegema. Ja siis ikkagi vajub ära. Alles nüüd olen suutnud selles osas olla järjepidev.

Kuidas hoida end järjepidevana?

Mõnel inimesel tuleb järjepidevus väga hästi ja loomulikult välja, kuid mõni peab ennast sundima distsiplineeritult tegutsemiseks. Selleks, et ta saavutaks seda, mida ta soovib.

Mind on viimasel kahel aastal väga palju aidanud see tõekspidamine, et minu enesedistsipliin on näitaja sellest, kuidas ma ennast väärtustan. See on aidanud mul jõuda eesmärkideni, milleni soovin jõuda. Mulle on oluline ennast väärtustada. Sellepärast, mida rohkem ma neid kahte asja omavahel ära seon ja mõistan, seda rohkem ma olengi distsiplineeritud. Mida distsiplineeritum ma olen seda vähem saab mind välja tuua kõrvaliste asjadega. Just teiste tähelepanu ongi see, kuhu kaotame oma enese väärtustamine. Me hakkame tihti tulekahjusid kustutama. On need kiired asjad ja on tähtsad asjad. Kiired asjad ongi need tulekahju kustutamised. Näiteks tuleb ülemus ja palub sult millegi lahendamisel abi ja sina mõtled, et ülemus küsis, järelikult on tähtis asi ja aitan teda enne. Või on selleks sinu kolleeg, abikaasa või lapsed. Ikkagi täidad sa enne nende vajaduse ja alles siis enda oma. Me teenindame teisi, sest meie suurim vajadus on olla armastatud. Mida distsiplineeritum sa oled, olgu selleks siis sinu toitumine, liikumine, suhete hoidmine abikaasaga või mis iganes muu asi. Kui oled enda suhtes distsiplineeritud aitab see sul olla järjepidev.

Teiste kaasamine

Veel üks asi, mis aitab mul olla järjepidev on inimesed, keda olen oma tegemistesse kaasanud. Minul on ka siin coaching-koolitus äris üks väga tubli assistent. Tema on minu taustajõud. Tal pole küll palju ülesandeid, aga ka tema pärast saan olla järjepidev. Tema on see, kes minult ikka küsib, et “Kas sel nädalal ka video tuleb?”. Ja mina ütlen: “Jah, muidugi tuleb”. Kui teda aga poleks, siis ma mõtleksin : “Ahhh, lapsed nõudsid tähelepanu ja ma ei jõudnud jne”. Praegu eriti tuleks see käegalöömine kiirelt, kuna olen ise ka beebiga kodune. Kui sul on keegi kaasatud siis ta küsib. Seo oma ootused kellegagi ära kui see on vähegi võimalik. Kellega siis siduda? Kui teed asja nagu mina, siis seo oma jälgijatega. Sul on veel kolleegid või näiteks jalutamiseks tee kokkulepe sõbrannaga.

Üks asi korraga

Pühendu iga päev iseendale. Nagu ma varasemalt olen öelnud, siis väga edukad inimesed istuvad igal õhtul maha ja mõtlevad, mis on need asjad, mis mul on homme kindlasti vaja ära teha. Ära pane enda peale liiga palju asju, see takistab järjepidevust. Ja sa lööd ühel hetkel käega. 

Minul küll ei ole ühte asja korraga, aga ma elan päev korraga. See tähendab, et tunnustan ennast täna tehtud asjade eest. Homme on alati uus päev. Kui mul ei õnnestu päeva edukana lõpetada, siis ma annan endale andeks. Näiteks minu jaoks on hästi oluline praegu liikumine. Rasedusega on mõned kilod tulnud, mis on normaalne ja tean, et need ka kaovad, kuid tahan enda eest hoolt kanda. Ma tahan ratsutamise juurde naasta ning selleks pean enda kehalihaseid treenima. Treenimiseks on teen iga päev 10 000 sammu. Teen 3 korda nädalas keha lihaseid toetavat treeningut. Üks kord nädalas käin ujumas, sellega on minu Instagrami jälgijad juba kursis. Ja kaks korda nädalas teen juurde ka võimlemist. Teen seda praegu järjepidevalt. See on minu ennast väärtustav tegevus.

Hoia ketti

Oluline on ahelat mitte murda. Inglise keeles väljend dont break the chain. Võta selleks endale kasvõi kalendermärkmik ja tee sinna märkmed, kuna midagi teed. Ja siis sul tekib selline kett. Seda ketti ei tohiks lõhkuda. Kui sa ketti ei lõhu, siis tekib see tunne, et ma olen nii hästi nii kaua seda teinud ja kui ma nüüd katkestan selle keti, siis olen tagasi nullis. Ka toitumisega on sama moodi, näiteks täna oli hea päev “Jess”, homme alustan uuesti. 

Iga päev alustan järjepidevusega nullist

 Koht, kuhu aga kaotame oma järjepidevuse on see, et alustame suure tahtejõuga. Tahtejõud kestab inimesel paar nädalat, mõnel juhul võib see kesta ka kauem. Üldjuhul siiski paari nädalaga kaotame oma tahtejõu ja kukume oma tavalisse rutiini tagasi. See on okei, tagasi tavalisse rutiini kukkuda. Me oleme inimesed, me ei ole robotid, et me teeks ideaalselt asju. Ja kui soovid sealt kukkumisest tagasi endale olulisse rutiini tulla, siis on hästi oluline, et sa annad endale selle kukkumise andeks. Mis meil tavaliselt juhtub  on see, et me libastume ja siis kaevame ennast veel sügavamasse auku mõttega, et “Näed, Liina, miks sa nii tegid ja nüüd läheb kõik jälle vanasse rütmi tagasi, küll sa oled nõme” Ja järgmisel päeval läheb jälle nii, et “näed eile libastusin ikka nii, et täna läheb jälle kõik valesti”. Ja ühel hetkel sa oled selle parastamisega selles vanas rütmis tagasi ega suuda soovitud järjepidevust saavutada. Ehk siis oluline on iga päev uuesti alustada ja mitte sinna auku ära kaduda. Sealt saame siis edasi minna.