Täna kirjutan taas omale südamelähedasest teemast, millest ma ei väsi rääkimast. Teema tuleb ikka ja jälle üles, sest keegi on augus, kust ta ei oska välja tulla. Raha, prestiiž ja finantsvabadus. 

Liiga palju inimesi on raha janus ning mitte ainult, vaid nad käivad ka prestiiži järgi. Nende üks ühine nimetaja on finantsvabadus. 

Finantsvabadus

Finantsvabadust soovid ehk sinagi endale. Iseenesest on finantsvabadus mõnes mõtte väga hea eesmärk. Sa soovid turvatunnet, tahad tunda ennast vabana ning finantsvabadus võiks sulle need tunded anda. 

Paraku on siin üks suur AGA. Sa saavutad finantsvabaduse kindlasti kui teed tööd oma rahauskumustega ning enesekindlusega. Need on soovitud vabaduse saavutamiseks hästi olulised. Tean ka omast käest, et on hea kui raha tuleb mitmest allikast ning passiivsemad sissetulekud katavad sinu igapäeva kulud. See on väga mugav. 

Töö eneseväärtusega on oluline

Kui sa aga lähed seda teed, et tahad saavutada finantsvabadust selleks, et hakata elama, siis on see kurb eesmärk. Mina ise olen seal olnud. Ma olen seda kõrvalt näinud ning see on kurb olnud. Seal taga on raha janu ja prestiiž. Kui sa ei ole teinud tööd oma eneseväärtusega, siis sul ei ole kunagi küllalt. Sellisel juhul oled sa kohas, kus sul on koguaeg vaja raha. Koos rahaga aga kasvavad ka kulud ja finantsvabadus liigub aina kaugemale. 

Kõigepealt pane asjad enda sees paika. Mina kasvasin keskkonnas, kus minu isa poolt oli raha väga oluline. Isa käitumisega tehti mulle selgeks, et kui sul raha ei ole siis oled mõttetu inimene. Nii kasvas minu sees nõudlikkus, mida vanemaks ma sain, seda suuremaks läksid ka nõudmised. Minu isa kahjuks suri äkksurma 51-aastaselt. Noore täiskasvanuna olin pärast isa surma kolm aastat hiljem samas kohas. Mul oli kõik olemas. Minu materiaalne elu oli väga hea, kuid ikka oli vähe. Rühkisin ikkagi edasi, et finantsvabadus saavutada ja alles siis arvasin, et saan teha seda, mida mina päriselt naudin. Kui sa aga teadlikult ei suhtu sellesse, siis jäädki sinna lõksu. 

Miks sa ootad “vabadust”?

Vabadus ei tule enne kui sa otsustad, et sa oled vaba. Sa oled juba täna vaba. Miks? Me elame vabas ühiskonnas, sa võid endale raha luua täpselt nii palju kui sa endale lubad. Või kui palju oled valmis vastu võtma. Ka sina oled võimeline raha nii palju looma.

Miks sa seda ei tee on sinu peas. Hirmud, tõekspidamised ning harjumuspärane käitumine. Kui sa tahad olla vaba, siis võimalused selleks on sul juba täna olemas. Sul on ka rahaline vabadus luua rohkem raha olemas. Kui sa ei tea kuidas, siis otsi abi. 

Ettevõtlus kui sõiduk

Ma töötan täna valdavalt ettevõtjatega. Ettevõtlus on sõiduk, millega saad kiiremini luua endale materiaalset heaolu. See on võimalik, oluline on, et küsid endalt kuidas.

Olen lapsest saadik olnud ettevõtluse fänn. Ma arvasin, et kõik ettevõtjad teevad seda, mis on neile südamelähedane ning naudivad seda. Noore täiskasvanuna olles kaotanud oma isa, kes oli saavutanud ettevõtlus vabaduse, aga oli siiki õnnetu. Hakkasin ma mõtlema, miks see nii oli. Kui hakkasin siis ennast ettevõtjatega ümbritsema, selgus, et mitte kõik neist ei tee asja, mis nende silmad särama paneb ning mida nad naudiksid. 

Nad lähevad hoopis raha ja prestiiži järgi. Mida kõrgemad on nende ettevõtte käibed ja mida kõrgemal tasemel nad on, seda prestiižikamad ettevõtjad nad on. Iseennast sealjuures lõhkudes. Nõudes endalt koguaeg rohkem ja rohkem. Selline nõudlikkus võib meid siit liiga vara ära viia. 

Muutus on hirmutav

Muutus on hirmutav, sest mõtled, et raske on. Raske on, sest justkui alustad taas nullist. Tegelikult see nii pole. Pead tegema tööd vaid iseendaga ning võid elada palju tähendusrikkamat elu. 

Jäta ühiskondlik individualism ning see, et keegi on väga edukas kõrvale. Sina oled ka võimeline tegema, selles pole kahtlustki.  

Miks meil on raha janu? Sellepärast, et ühiskond müüb meile seda mõtet maha. Sa võid sellelt rongilt maha tulla. Luua raha palju kergemalt ja elu nautides jõuda materiaalsete eesmärkideni.