Olin reedel Ettevõtjalt ettevõtjale grupis külalisena lives ja seal tuli üles küsimus, mis ikka ja jälle üles tuleb. Küsimus on kuidas saada raha?

Öeldakse, et kui sul on raha, siis on lihtne seda ka luua. Isegi mulle on seda öeldud kuigi ma ise ei pea ennast inimeseks, kellel on ulme summad, millega raha luua. Ometigi ma oskan raha luua. Viimane on oskus. 

Kust tuleb raha?

Sa teed midagi ja saad teistelt inimestelt raha vastu. Raha on taastuv resurss, mida on võimalik ikka ja jälle luua. Sul ei pea olema reaalselt raha, et seda looma hakata. Loomine algab aga ideest, millega raha luua. Vajad sõidukit, et jõuda ideest rahani. Sõiduk võib olla palgatöö, kus sõlmid lepingu millega panustad teise inimese ideesse ja lepite kokku tasu, mida igakuiselt selle eest saad. 

Teine viis, kuidas rohkem raha luua on sõiduk nimega ettevõtlus. Ettevõtluse puhul on raha loomise võimalused piiramatud. Kui palgatöös tuleb sul piir ette, kust enam edasi kasvada ei saa, siis ettevõtluses seda pole. 

Millest tekib loovus?

Ettevõtlus sõiduki kasutamisel vajad loovust. Võimalusi, kuidas olla loov võid lugeda ka minu postitusest “3 küsimust, millega leida miljonidollari idee”. Idee tuleb sellest, et märkad probleemi. Sul on võimekus seda probleemi lahedada ja sa pakud seda teistele inimestele. Lahenduse pakkumine on väärtus, mida pakud teistele. Lahenduse andmise vastu sa küsid raha. 

Kus me aga ära kaome?

Esiteks ei usu, me iseendasse ja oma ideesse. Teiseks meil puuduvad müügioskused. Me ei usu endasse piisavalt, et me oleme võimelised üldse raha looma. Siit hakkavad tulema ka igasugused vabandused, et mul pole aega jne. Kui sa ütled, et sul pole aega, siis mina küsin. Miks sa päriselt seda raha tahad? Kas see on sinu jaoks siis ikka piisavalt suur prioriteet? Kui sa vastad neile küsimustele, et muidugi on proriteet, et ma tahan kasvada, olla edukas ja ka materiaalselt hästi elada. Mina jälle küsin, et kus on siis sinu eneseväärtus, et sa ei võta endale aega, et endale paremat materiaalset elu luua. 

Alati on olemas võimalus

Sul on vaja kasutada vaid oma loovust, et seda raha looma asuda. Raha tuleb läbi inimeste. Olgu selleks siis sinu kliendid, tööandja, tuttav või kaasatud investor. Võimalusi on palju.

Miks me aga ei loo seda raha on see, et meil on piiravad rahauskumused. Lisaks on meil suur-suur alaväärsus tunne, mis ei lase, meil neid samme teha. 

Sinu kõige tähtsam töö on iseendaga

Sinu kõige tähtsam töö on iseendaga

Kui sa ei ole veel sealmaal, kus sa oskaksid ja saaksid raha luua, siis esimene töö on töö iseendaga. Kõigepealt investeeri iseendasse ja oma teadmistesse, selleks, et oleksid võimeline endale väga head elu kvaliteeti looma. Kui investeerid endasse tõuseb sinu enesekindlus ja sa teed neid asju, sest sa tahad neid kogeda. 

Mul on tulemas peagi rahauskumuste väljakutse ja mõne ajapärast ka enesekindluse väljakutse, jälgi minu tegemisi Facebookis ja Instagramis. 

Alati on võimalused. Tuleb aju ragistada. Tuleb näha võimalusi, aga selleks, et näeksid võimalusi, selleks on vaja eneseusku. Viimane ei loo sulle, mitte ainult head materiaalselt olemist, vaid toob sulle edu igas eluvaldkonnas.