Kas sa oled tundnud ennast vahel päris teravaid vestluseid maha pidades, et see inimene ei mõista sind? Ta ei saanud siiski lõpuni aru, mida sa talle öelda tahtsid või kuidas ta sind tundma pani. Kangekaelsus suhetes – mida endalt küsida?

Tavaliselt on pärast sellist vestlus veel pikalt sees pettumus ja nördimus ja soov ikka ennast selgitada. Vaata minu tänasest videost, kuidas sa saad ennast selles olukorras aidata.

Kui mul on näiteks oma pereliikmega eriarvamus, siis kas ma pean oma kangekaelsusega lõpuni minema. Ja edna ideed maha müüma. 

Kui me oleme jonnakad ning kangekaelsed ja ka teine pool ei tule ikkagi meie mõttega kaasa, siis me oleme ärritunud. Me ei saa siis rahus olla. See teema jääb meid painama, et miks ta ei tule minu mõttega kaasa. Me tunneme soovi selgitada oma mõtet.

Mis on selle taga?

Me kõik tahame olla kuulud ja mõistetud. Kui sul on olnud selline olukord, kus võis olla väga tuline arutelu, siis oled tundnud, et sind ei kuuldud. Inimesed, kellega vestlesid ei olnud sinuga samal arvamusel. 

Teinekord on nii, et võid proovida ühte või teistpidi ja nad ei nõustugi, sellega, mis on sinu arvamus. Keda see olukord kõige rohkem häirib oled sina ise. Tegelikult nad ei peagi nõustuma, siin taga on väärtuste konflikt. Nad väärtustavad teisi asju. Me ei saa oma väärtusi teistele peale suruda või neile oma ideid maha müüa. 

Me ei saa muuta teist inimest, me saame muuta enda suhtumist asjadesse. 

Sul aitab paremini hakkama saada nende olukordadega endalt küsimine, et mis muutub minu elus siis kui ma saan teise inimese endaga nõustuma. Mida muudab see kui pöörad teised enda usku peale emotsionaalse rahulolu. 

Enesetõestamise vajadus

Tihti on jonnaka ja kangekaelse käitumise taga enesetõestamise vajadus. Me tahame, et oleksime kuulud. Tahame, et nad uskusid, et meie arvamus ongi õige. 


Tegelikult inimestel ongi erinevad vaated. Arukus on see, kui sa lähened inimesele selliselt, et tal on huvitav mõtteviis ning saad sealt hoopis enda jaoks midagi võtta. 

Kangekaelsus suhetes – mida endalt küsida? Mõtle tõsiselt sellele,et mis sellest muutub, kui teine sinu arvamusega nõustub. Kas see muudab sinu elu kuidagi paremaks, kui ta nõustub. Tegelikult ei muutu sellest ju midagi. See on lihtsalt jonnakus sinu sees, mis peegeldab sulle, et oled sisemiselt ebakindel. Usud, et sa ei ole piisav. 

Vaata üle oma suhted üle. Vaata üle, kuidas sina suhtud teise inimese arvamusse. Mõtle, et teisel on huvitav mõtteviis. Vaata enda sisse ja sealt hakkavad tulema muutused.