Meil on perioode, kus tahe tegutseda on väga kõrge ja teinekord on nii, et mitte kui midagi ei pane sind liikuma. Motivatsioonikriis –  mis selle taga päriselt on?

Mina olen ka praegu mingite asjadega seal kohas, kus teha oleks oi, oi kui palju, aga endal on hull pidur peal. Ei ole seda tegutsemise vaimu. 

Oleme nagu loodus

Nii nagu ka looduses on tõusud ja mõõnad, nii ka meil. Meie käime ka looduse rütmis, mitte küll täpselt samas, aga sarnases. Kui on tõus, siis oleme avatud ja mõnusad. Kui on mõõn, siis oleme kinnises olekus. 

Mida teha motivatsioonikriisis?

Mida mina teen, siis kui satun motivatsioonikriisi. Mina hakkan sellises olukorras otsima sisemist inspiratsiooni. 

Ma lähen sinna, et vaatan, kas tegemist on lühiajaline tegutsemistahte puudus või pikemaajalisem. Sellepärast, et seisakuid võib tulla mitmeid. Ja kui seisak on käes, siis on hea aeg vaadata enda sisse. Küsida endalt: “Kas ma olen õigel teel?”. Juhul kui see motivatsioonikriis muudkui tuleb tagasi ja sa pead sundima, siis tuleb üle vaadata, kas see valdkond või asi enam toidab.

Lahti laskmine

Võib – olla juhtunud nii, et oled sellel teekonnal omad arengud kätte saanud ja see ei teeni sind enam. Ja kui see enam sind ei teeni, siis tuleb hakata lahti laskma. 

Lahti laskmine ei ole kerge, sest mõistus ei taha aru saada, miks sa tahad loobuda asjast, millega oled palju ja pikalt tegelenud ning palju ka saavutanud. 

Mina ei suuda olla nii, et ma hambad ristis teen midagi, mis mind ei toida. 

Vaata endasse

Motivatsioonikriis  – mis selle taga päriselt on? Vaata üle, kas asi on lühiajaline. Kas vajad lihtsalt väikest puhkust, et nende asjade juurde tagasi tulla ja nii öelda taastada enda motivatsioon. Või on asi pikaajalisem, et ikka ja jälle tahad selle asja juures midagi edasi lükata. Siin on tõenäoline, et sa ei naudi seda enam ja on aeg midagi muuta.