Sügis on käes ehk käes on tegus aeg. Sügisel asume suvel mõlgutatud mõtteid ellu viima. Aga millele siis suvel mõtleme. Mul oli läinud pühapäeval ühe grupiga  koosolek, kus õpime raamatuid ning arutleme. Täna jagan teiega mõtteid, mida seal jagasin seoses seal koosolekul kerkinud küsimusega “Mis on sinu elu eesmärk?”.

Me inimestena eriti naistena lähme tihti stressi seetõttu, et me ei tea vastust küsimusele: “Mis on sinu elu eesmärk?”. Me nõuame selle teemaga seoses endalt palju ja seetõttu ka stressis.

Lugu mesilastest

Kui mõtleme mesilaste peale, siis mida mesilased igapäevaselt teevad. Nad lendavad õielt-õiele ja koguvad õienektarit. Miks nad seda korjavad? Nad valmistavad sellest mett. Miks nad valmistavad mett? Sellepärast, et nad hoiavad oma liiki elus. Nende eesmärk on hoida oma emandat elus, toodaks järglasi jne. Mis aga juhtub, kui mesilane oma õietolmu korjab. Ta tegelikult ju tolmendab taimi ja selle tulemusena loodus elab ja kasvab. Miks on see vajalik? Selleks, et meie saaksime elada ja kasvada. Aga kas mesilane teab, et tema eesmärgiks on hoida elu? Tõenäoliselt ta ei tea, et ta hoiab elu. Ta lihtsalt teeb oma asja.

Eesmärk on tunda rõõmu

Me ei pea teadma, mis on meie elu eesmärk. Sinu elu eesmärk on rõõmu tunda. Teha neid asju, mis sulle pakuvad rõõmu. Neid, mis sind õnnelikuks teevad, täita oma unistusi. Just nagu seda teeb mesilane. Kui sina viid ellu oma eesmärke, siis me ei tea kui suurt ja olulist rolli sa oma elus või maailmas tegelikult mängid. Ära stressa elu eesmärgi pärast, vii lihtsalt ellu oma unistusi ja eesmärke. Juba sellega loodki maailma seda väärtust, mida sa looma pead.

Miks on oluline endale elada?

Iseendale elamine ei tähenda, et sa oled egoist ning teiste peale ei mõtle. Hoopis vastupidi inimene tahab olla armastatud ja me teeme asju, mida teeme selleks, et olla armastatud. Kui sa aga elad vastavalt enda unistustele, siis seda enam lood sa väärtust. Selliselt toimetades hakkad kasutama oma loomupäraseid tugevusi ja oled sina ise. Mida rohkem oled sa aga sina ise, seda õnnelikum sa oled.

Väga hea on mul praegu just emana seda näidet tuua, et kui mina olen õnnelik, siis mu pere on ka õnnelik. Kui mina olen puhanud ja saan enda jaoks võtta aega, siis ma olen palju parem ema ja abikaasa ning jõuan ka teile kirjutada. Kui ma seda aega endale ei võtaks, oleksin stressis ja ideed ei jookseks jne. Elades endale loon väärtust ka teistele. 

Ära stressa oma elu eesmärgi pärast, sa lood väärtust ükskõik mida sa teed. Kõik, mis me teeme on piisav. Me tihti arvame, et kui me ei otsusta ära, mis on meie elu eesmärk, siis muidu ma ei ole piisav. Ma ei ole siis armastatud. Lase sellel minna ja tunne elust rõõmu.

Sinu elu eesmärk on elust rõõmu tunda, selleks sa siia tulidki.