Ma kirjutan täna sellest, et kus ettevõtjatena kinni jääme. Minu viimases mentorprogrammi osalejate kohtumises rääkisime palju müügist ning raha loomisest ja üleüldse sellest, mis on ettevõtluse käibe edu taga. Mis takistab edu ettevõtluses?

Üks probleem, kuhu mentorprogrammi osalejatega jõudsime oli see, et kus lähevad asjad müügis valesti. Jõudsime fookuse küsimuseni. Asi peitubki fookuses ning selleks, millele see suunatud on. 

Keskendumine rahale

Nii veider kui see ka ei tundu, siis raha on üks koht, kus läheb valesti. Näiteks, kui oled iseendale tööandja või väike-ettevõtja, kel ei ole suurt meeskonda, siis enamasti tegeled  müügiga ise. Ja kui sa nüüd müüma lähed, siis kus on fookus? Fookus on tihti sellel, et saada klient endale. Sa mõtled, et sul on seda klienti väga vaja. 

Aga miks sul on klienti nii hirmsasti vaja? Olgu selleks siis vajadus käivet kasvatada või lahendada likviidsus probleeme. Sa keskendud sellele, et saaksid kliendi endale. Klient tunnetab selle ära ja saab aru, et midagi selle pakkujaga on. Klient otsustab sind mitte võtta, kuigi oled omal alal väga hea spetsialist. 

Vaid vajaminev summa

Suurema raha loomisel pidurdab sind fookuse ainult vajamineval summal hoidmine. Saad selle kätte ja ei mõtle rohkemale. Viimasele mitte mõeldes, kaob sul ära järjepidevus ja soov edasi tegutseda. 

Kuhu suunata fookus?

Siinkohal pead minema tagasi sinna, miks sa oma ettevõtet teed ja sellega tegutsed. Mis on väärtus, mida soovid klientidele pakkuda. Ettevõte võiks olla loodud selle eesmärgiga, et saad aidata ja anda teistele. Loomulikult sa pead saama ka tagasi. 

Pead lähtuma sellest, et tahad seda klienti aidata. Sa ei pea teda mõjutama ja ümber keerama, vaid näitad, et tahad teda aidata ja räägid, kuidas saad aidata. Oled tema jaoks olemas ning lased tal otsustada, kas ta tahab sinu abi. Mis siin juhtub? Klient tunneb, et ta ei ole survestatud.

Muuda fookust

Viia oma fookus müügikõnes sellele, et pakud väärtust ning aitad inimesi. Mitte hoida sellel, et sul on vaja raha teenida. 

Oma teenuse/toote usaldusväärseks tegemiseks, pead ise uskuma, et oled piisav ja see aitab teisi.

Kui sa  veel ei usu, sellesse mida teed, vajad enesekindlust juurde. Täna algab mul enesekindluse väljakutse pealkirjaga “Julgus käia südameteed”, kui sa ei ole veel registreerunud, siis tee seda siit: https://liinavettik.com/valjakutse-julgus-kaia-sudameteed/

Tule osalema ja ammuta enesekindlust, mis aitab sul kiiremini ja kaugemale jõuda.