Ma olen seda põhimõtet, et tee raha sellega, mis on südamelähedane juba üle kümne aasta rakendanud. Ikka ja jälle tekib mul selle üle inimestega arutlus. Miks teha raha sellega, mis südamelähedane?

Esiteks sina ise

Me kulutame töö tegemisele suurema osa oma ärkvel olemise ajast. Meil on 24 tundi, millest ca 8 tundi magame ja teine 8 tundi kulub töö tegemisele. Kui sa teed midagi, mis on sulle tähendusrikas ja südamelähedane ning paneb sinu silmad särama, siis mis sa sealt vastu saad? Esiteks, sa saad tunde, et oled oluline. Teiseks sa tunned, et sa teed midagi väärtuslikku. Kolmandaks saad vastu energiat. Südamelähedase asja tegemine ei võta sinult energiat, see annab sulle seda.

Energia annab sulle omakorda parema tervise, rohkem aega ja jõudu iseendaga tegeleda. Annab sulle jaksu tegeleda oma lastega kui sul neid on või hobidega. Või siis abikaasa või elukaaslasega. Südamelähedase asjast raha tegemine igal juhul toetab ja toidab sind.

Ja minu jaoks on veel ülioluline selle puhul, kui teen raha sellega, mis on minu jaoks südamelähedane, siis ma ise olen hästi inspireeritud. Ma muudkui tahaks teha ja anda endast. Praegu kui ma olen pisikese lapsega kodune, siis ma naudin seda küll väga, aga need hetked kui ma saan tulla ja anda väärtust, siis see tekitab minus mõnusat inspiratsiooni. Sa ei pea motivatsiooni otsima kusagilt väljastpoolt ja see tõmbab sind enda poole.

Mõju teistele meie ümber

Võtame siin näiteks lähisuhte ehk romantilise suhte. Mis on need asjad, mis sind kõnetavad teise poole juures, kui sa oled armunud? Sulle meeldib, kui ta on tema ise. Kui sina oled see enesekindel inimene, kes tunneb, et tal on kõik hästi, siis sa peegeldad seda välja. Sinu partner tunneb end sellisel juhul sinu juures hästi, sest sa tema jaoks inspireeriv. Kuna sina oled sina ise, siis just sellest on sinu partner võlutud. Kui sina teenid raha südamelähedase asjaga ja ei sõltu sellega oma kaaslasest, siis see vabadus, mis sellest tekib on ka temale ülioluline.

Kui sa teed tööd, mis ei anna sulle energiat või vaimselt kurnab sind, siis sa oled kodus ka tossis ja pahas tujus jne. Kui tegeled aga millegagi, mis sind köidab, siis kujuta ette kui mõnus on sinu kaaslasel.

Mina olen selles situatsioonis olnud kui veel palgatööl käisin ja ei lubanud olla endal see, kes ma olla tahtsin. Ma ei tegelenud siis täiskohaga enda ettevõttega. Ma olingi pahas tujus ja minu tervis oli kehva. Ja ühel hetkel minu toonane boyfriend, kellest praeguseks on saanud minu abikaasa, ütles mulle: “Liina, kui midagi ei muutu, siis ma ei tea, kaua ma jaksan sinuga koos olla”. See pani mind mõtlema, et tema ei tundnud ennast minu kõrval hästi, sest mina ei tundnud ennast hästi. Ma ei näidanud seda talle küll kuidagi välja, aga ma olin kogu aeg hästi passiivne. Tänaseks on need asjad õnneks muutunud ja ta ei oleks ju niisama mu abikaasa. 

Oleme eeskujud lastele

Näitena saame tuua ka lapsed, kui sul on lapsi. Kui sa oled inspireeritud, energiline ja vaimustunud sellest, mida sa teed. Siis lapsed õpivad sinu pealt. Nad mäletavad, et näe minu ema oli selline. Oleme oma lastele kõige suuremad kangelased. Kui meie ees näitame neile, et oleme õnnelikud ja me väärime õnneliku elu. Ja teeme seda, mis on meile südamelähedane, siis meie lapsed leiavad endale tulevikus samuti selle imelise elu võlu tehes seda, mis neile on südamelähedane. Kui mina olen lapsena õnnelik, kas minu vanemad on õnnelikud? Tõenäoliselt on, sest nad tahavad oma lastele paremat.

Ehk siis kõik meie lähikondsed ka meie kolleegid on meist inspireeritud, kui oleme ise säravad ja enesekindlad ning teeme oma asja. Nad vaatavad meid siis kõrvalt ja saavad sellest inspiratsiooni. Nad tahavad ka meie moodi olla.

Loome sellega väärtust

Ehk siis meile kõigile on südamesse pandud mingi asi, mis loob siia maailma väärtust. Kui sina annad seda endast välja ja rakendad seda, siis maailm võidab sellest. Kui sa teenid raha sellega, mis on südamelähedane, siis sa eladki sellest ära, sest sinu unistused on sama olulised kui see, et maailm saab sellest väärtust. Saad sellest jaksu ka, kuna saad maailmalt vastu ka.

Kui sa aga “käid tööl” raha pärast selleks, et ellu jääda. Sellest ei võida keegi midagi, peale selle, et jäädki ellu. Su tervis ei pruugi olla nii hea kui võiks. Sa ei tee oma tööd selle vinnaga, millega sa potentsiaalselt võiksid teha. Ehk siis teed ainult nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Ühiskond võidab sellest kui sina võidad. Ehk siis kui sa ei tee otsust minna oma südame järgi, siis nii ühiskond sinu ümber kui ka sina kaotad sellest.

Miks teha raha sellega, mis südamelähedane? Vastus on õitse sellega, mis on sulle südamelähedane, sest sina ise vajad seda, sinu lähedased vajavad seda ja ühiskond vajab seda. Vajame sinu andeid ja sinu panust, sest need on sulle antud põhjusega.