Aasta lõpp on aeg, mil võtta aeg maha ja mõelda ka enda asjade peale. Jagan teiega seekord mõtteid, mida teha siis kui sul puudub kogemus ja sind ei võeta tõsiselt?

Oletame, et sul on olemas see asi, mida väga tahaksid teha. See paneb sul silma särama ja annaksid kõik ära, et sellega tegeleda. Proovid teha kõike selleks, et asjaga tegeleda. Ja sa ainult ei proovi, sa juba teedki. Aga iga kord kui näiteks soovitud valdkonnas tööle kandideerid või soovid koostööd teha, siis saad sealt kas otse või ringiga vastuse, et kuna sul ei ole kogemust selles osas, siis ei tule sellest midagi välja.

Ka mina olen selles olukorras olnud ja aeg-ajalt ikka elu lükkab meile neid olukordi ette.

Mida aga siis teha?

Kui sul puudub kogemus ja sind ei võeta tõsiselt. Ära mitte iial anna alla. Kui sina usud endasse ja tead, et saad sellega hakkama. Sinu visioonis on see sees ja on sinu suurimaks sooviks, siis hoia sellest kinni. Võimalus enda tõestamiseks tuleb varem või hiljem. 

Mida veel pead tegema?

Sa pead lahti laskma. Näiteks sellest, kellega koos sul oli plaanis seda teha või mis ettevõtte kaudu plaanisid teha. Me oma peas mõtleme välja strateegia, kuidas oma visiooni elluviia. Paraku on tihti nii, et meie pea mõtleb oma senistele kogemustele vastavalt. Kuna me ei ole elus kõike kogenud, ei näe me ka kõiki võimalikke võimalusi. Sellepärast tuleb lahti lasta oma nägemusest, kuidas sa oma visioonini jõuad. 

See teekond võib ettekujutatust teistsuguseks kujuneda. Olgu selleks siis näiteks ettevõtte, kuhu sa tahtsid tööle minna selleks või on see sinu partner, kellega koos nägid, et võiksid seda teha. 

Neid asju, mida näeme on palju, kuid meil on “klapid peas”. Me ei näe neid kohti. Nüüd rahulikul talveajal saadki mõelda, et mis on need kohad, millest sa kinni hoiad? Mis takistab sul tulemusteni jõuda? Võib-olla just see kinni hoidmine takistabki sul ennast nii teostada nagu sa soovid.

Üks samm

Lase lahti ja mõtle, mis on see üks samm, mille saan täna ära teha, et soovitud asjale lähemale jõuda. Mõtle, mis on see üks samm, mis tundub õige sel teekonnal ära teha. Ja tee see ära. Sa ei pea kaugemale mõtlema, las ülejäänud teekond praegu jääda.

Lase lahti ja ole avatud sellele, mis tuleb. Tähtis on, et hoiad seda visiooni. Sa tead ja usud sellesse, et varem või hiljem see tuleb.