Kuidas leida see, mida sa päriselt tahad? Mina ei usu sellesse, et keegi ei tea, mid ta tahab. See on lihtsalt meelepete, mida endale loome. Tegelikkuses me teame küll, mida me tahame, aga me tihti ei anna isegi ideele võimalust enne kui ütleme ei. 

Miks sa ütled iseendale ei?

See, mida sa päriselt tahad inspireerib sind. Ja tekitab ka tunde, et ma kardan seda. Just sellepärast, et mis siis juhtub, kui see päriseks saab. Sinu alateadvus ei ole valmis neid muutusi vastu võtma, mis hakkavad juhtuma, kui see mida sa päriselt tahad teoks saab.

See, mida sa päriselt ahad tundub nagu muinasjutt. See tundub liigse unistusena. Inimene on ainus olend maapeal, kes suudab asju ettekujutada. Lastena ei ole meil mingit probleemi igasugu asju ettekujutada. Koolis tuli selles osas muutus, et meid hakati tunnis tagasi tõmbama unistamisest, kui õpetaja palusmeil olla tähelepanelik ja tunnis kuulata. 

Järgmisena õpetati meid eesmärke seadma, nii et teame, kuidas sinna jõuda. Kui me ei teadnud, kuidas sinna jõuda siis see oli muinasjutt. Need eesmärgid, kuhu teame, kuidas jõuda ei inspireeri meid. 

Kaotame ennast mõistuse taha ära

Mõnikord juhtub seda, et oleme ennast mõistuse taha nii ära kaotanud, et me ei oskagi ise mõelda sellele, mida me päriselt tahame. Sellisel juhul vajame tuge spetsialistidelt, coachidelt, kes aitavad sul sügavamale kaevuda ja õiged asjad välja otsida.

Harjutus

Kuidas leida see, mida sa päriselt tahad? Ka minu lapsed vahel ütlevad, et “Emme, ma ei tea, mida ma tahan”. Minul on eriti vanem laps selline ratsionaalsuse poole kaldu. Siis ma tavaliselt ütlen: “ Võta paber ja pliiats ja mõtle sellele, et kui kõik oleks võimalik, mida sa siis teeksid?”.

Proovi sina ka, pane kirja, et mida teeksid, kui kõik oleks võimalik. Sul ei ole ajalisi ega rahalisi takitusi. Vaata enda sisse, vaata üle erinevad valdkonnad nagu töö, isiklik elu, suhted, hobid, sõbrad ja perekond. 

Unista ja lase mõte lendu. Ole see väike laps, kes unistab ükskõik millest. 

Ja enne kui lood raha endale taksituseks, tule 4. Oktoobril kell 19 minu rahauskumuste webinarile, kus räägin 7 kõige levinumast rahauskumusest, mis hoiavad sind täna vaesuses ja keskklassis. Webinarile saad registreeruda siit: https://liinavettik.com/7-koige-levinumat-rahauskumust/

Raha ei ole kunagi takistuseks, meie ise oleme.