Kuidas luua oma unistuste elu? Selleks, et saaksid luua oma unistuste elu on sul vaja paika panna oma visioon.

Visioonist algab kõik

Tihti jõuame visiooni paika panemisel sinna, et ma ei tea, mida ma tahan. Tee endale siis sellene nagu shopping list, mida sa tahaksid. Selle listi tegemisel on oluline, et me ei paneks kirja ainult asju, mida me teame, kuidas saame. Me peame sealjuures lubama endal unistada. Ehk pane kirja ka need asjad, et kui kõik oleks võimalik, mis siis sinu elus olemas oleks. 

Visiooni puhul on ka hästi tähtis, et lubame endal unistada ja võtame selle vastu. Mina luban endal unistada ja võtan need unistused vastu. 

Aga ainult unistamisest ja visioonist ei piisa.

Millal hakkavad asjad liikuma?

Aastaid tagasi oli üks koolitus, mille peamine küsimus oli “Kuidas saan ma kasvatada oma äri?”. Koolitusel räägiti ettevõtte kasvatamisest, värbamisest ja delegeerimisest. Tegelikult on niimoodi, et mida kiiremini sa võtad inimesed enda heaks tööle, seda kiiremini, sinu ettevõte kasvab. Ja seal koolitusel ka räägiti, et mida kõike sa siis ettevõte kasvuks tegema pead. Aga, mida pead tegema enne kõiki neid tegevusi, on otsuse tegemine.

Tegutsemine algab otsusest. Ka visiooni elluviimine algab otsusest. 

Palgatöötaja vs ettevõtlus

Palgatöötaja olla ei ole lihtne olla. Sa pead olema kellast – kellani kellegi teise jaoks olemas ja vahel ka oma pere arvelt. Sinu sissetulekutel on alati niiöelda katus peal ja sul ei ole võimalik teatud tasemest edasi minna. Palgatöös on omad väljakutsed osa nimetab neid raskusteks.

Ettevõtjaks olemisel on omad väljakutsed. Mõnikord on nii, et vajad homne päev suuremat summat raha ja sa ei tea, kust sa selle võtad. Lähed õhtul magama ja ei tea, mida homne päev toob. Seal on ebastabiilsus. Ja osa nimetab ka seda raskusteks.

Otsus on see, kus sina valid need raskused, mis sulle sobivad. Kõigega käib kaasas väljakutseid. Vali siin oma raskus või oma tee, vali see, mis sind inspireerib. 

Tegutsemisest algab otsusest

Kuidas luua oma unistuste elu? Unista, fantaseeri, leia see suur eesmärk, mis sind inspireerib. Seejärel võta see vastutus ja tee see otsus, et ma teen kõik, mida vaja, et jõua sinna, kuhu ma tahan.