Kas oled kõigeks valmis?

Küsi endalt, kas oled valmis minema läbi tule ja vee, et jõuda oma unistusteni. Ja kui sa ei ole selleks valmis, siis miks? Mida sa pole valmis sel teekonnal vastu võtma? Mis on sinu jaoks blokk, et “Vot ei, seda ma selle jaoks ei tee”. 

Loo seda, mida sina saad kontrollida

Näiteks suhete valdkond. Me tahame suhetes ka kuhugi jõuda. Näiteks sul on keegi, kes sulle meeldib, aga sa ei ole saavutanud temaga suhet, mida sooviksid. Ja see muutub kinnisideeks. Kui asi on seotud millegi väga konkreetsega, siis tasub vahel lahti lasta. Näiteks suhte puhul kui sul on konkreetne inimene, keda sa soovid enda kõrvale, siis lase sellest inimesest lahti. Loo visioon selle pealt, mida sina saad juhtida. Teist inimest ei ole sul võimalik juhtida. Vaata seda nõnda, et tahad sellist asja, aga ära seo seda millegi konkreetsega. Kui sa seod selle mingi konkreetse asjaga, siis tekib sinus lapselik jonn. Loo seda, mida sina saad kontrollida. 

Kuidas tunnetada?

Kuidas tunnetada, et nüüd tuleks lahti lasta või nüüd tuleks hagu anda? Mina tunnetan seda nii, et kui minu sees hakkab äkki õudne nõudmine. Ma surun ennast tagant ja püüan ennast panna raamidesse, kuhu ma ei mahu. Minul hakkab ka keha väljendama. Mul hakkab esimese asjana rinnus pigistama ja suruma. 

Näiteks vahel on nii, et töö versus kodu ja lapsed. Kui olen kodus lastega tunnen, et peaksin tegema töö asju. Kui teen tööd siis mõtlen, et peaksin hoopis kodus lastega olema. Ja nii peas muudkui pendeldab. Kui nii juhtub on selge, et survestan ennast. 

Mina täna tean, et selle taga on sügav uskumus, et ma pole piisav, kui ma kõike korraga ei suuda. Ma ei luba seda enam, ma vaatan enda sisse, et miks ma surun? Ma lahendan selle asja ära, ma lasen millegist lahti. 

Mis on lahti laskmine?

Lahti laskmine on kerguse tunne. Usalduses, et ma tean, et see juhtub minu jaoks varem või hiljem, aga ma ei pea ennast ära tapma. Seega igakord kui sa tunned, et oled pinges. Lase lahti, sa tead, et see tuleb ja sa ei pea segaseks pingutama.

Kust tuleb usaldus, et soovitu tuleb?

Usaldus tuleb sisemisest turvatundest. Turvatunne tuleb eneseusust ja enesearmastustest. See kõik tuleb sisemise eneseväärtuse kasvatamisest. Ma olen piisav tunde saavutamiseks on vaja andestada, lugeda elupeeglit jne. See kõik on suur töö iseendaga. 

Edukad inimesed on väga töökad

Minus tekitas see ütlus palju segadust ja kaua aega tekitas ka veel pinget juurde. Ma tahan ka ju edukas olla, et ma pean siis veel rohkem tegema ja pingutama. Kust tuleb kõik see töö aeg? Ma ei taha ju seda võtta pere või enda arvelt. Tegelikult aga see töö mida nad teevad ongi töö iseendaga. Ikka selleks, et nad teeksid asju, mida soovivad kergusega.