Puhkusel on väga oluline roll meie töös. Puhkamine ei tähenda seda, et võtame süütundega aega endale ja sealjuures vaatame, et sellega teistele liiga ei tee.

Puhkus on meie endi jaoks. Ja mitte ainult meie endi jaoks. See on ka kõigi teiste jaoks oluline, kes meid ümbritsevad.

Aastas vähemalt 10 päeva

Edukamad inimesed on öelnud, et nad võtavad iga kuu endale nädal aega puhkamiseks, mis ka mulle tundub võib-olla natuke liiga palju puhata. Aga me peaksime aastas vähemalt 10 päeva puhkama. Seda muidugi on jälle ühe aasta kohta natuke liiga vähe, aga siiski, vähemalt need 10 päeva peaks igaüks meist puhkama.

Hiljutises Harvardi uuringus toodi samuti välja, et inimesed, kes võtavad vähemalt 10 päeva puhkust, neil on 30 protsenti suurem tõenäosus saada ametikõrgendust ja paremat sissetulekut oma tööandjalt.

Miks võtta plaanitud puhkust?

Miks mina võtan puhkust ja just nimelt plaanitud puhkust on see, et  puhkuselt naastes olen palju teravam pliiats kui enne puhkust. Värskem oleks aitab mul lahendada kas aasta jooksul või lähiminevikus tekkinud probleeme või takistusi. Olen ka palju produktiivsem. Pärast puhkust olen täis tahet tegutseda, panustada ning väärtust luua. Ma loon paremaid tulemusi. Ühesõnaga, see on hea nii mulle kui minu klientidele ning tiimi kaaslastele. Samamoodi on ka siis kui sa töötad mõne ettevõtte heaks. 

Võta puhkus plaani

Kui sul täna veel ei ole suveks puhkust plaanis, siis ole hea ja võta aega, et puhkuse aeg paika panna. Plaani endale puhkus järgmise 100 päeva sisse. Broneeri endale 10 päeva puhkust. Ja ainus, mida sa pead tegema, on kaitsma oma 10 päeva puhkust.

Mida puhkus tähendab?

Puhkus ei tähenda seda, et võtad telefoni kaasa ja hoiad ikka silma peal, mis meilboksis toimub. Puhkus –  sa lülitad ennast täiesti välja. See tähendab, et sa ei vaata sinna meilboksi, sa ei tee arvutit lahti. Sa ei loe kirju ja sa ei vasta neile, et “Oi, ma olen küll puhkusel, aga pöördu selle ja selle inimese poole.” See inimene jõuab õigesse kohta oma küsimusega kui seda on vaja. Tema probleem saab lahendatud, kui on vaja. Sina jäta arvuti koju ja telefonis kirjakasti ei vaata.

Puhka puhka. Võta aega iseendale ja oma lähedastele. Sa ei pea minema reisima, võid puhata ka koduses keskkonnas. 

Ilusat juulikuud ja pea meeles, puhka!