Täna kirjutan raha teemal. Minu reedeses Facebooki Naised ja Raha grupis küsisin, et mida teeksid kui sul oleks ärgates 10 miljonit eurot pangakontol. Sealsetest vastustest jäi mulle kõlama, et siis oleks kõik mured lahendatud. Kas raha lahendaks kõik sinu mured?

Asi ei ole rahas

Raha ei lahenda kõiki sinu muresid, kindlasti mitte. Raha loob võimalusi ja kohati kergust. Asi siin aga ei ole rahas, asi on sinu mõtteviisis. 

Kui sa hakkad elu nägema peeglina. Ükskõik, mis sinu elus siis toimub, siis see on peegel sulle, et sinu enda sees on midagi vaja muuta. Kui jõuad selle taipamiseni, et selleks, et elus midagi muutuks tuleb mõtteviisi muuta, siis hakkab sinu elu muutuma. 

Kui sul on täna tunne, et sul ei ole raha nende asjade jaoks, mida sa tahaksid või vajad. Siis see on elu viis näitamaks sulle piiravat mõtteviisi. Sa oled sellisel juhul kinni selles, et raha on kuidagi piiratud ja sinuni ee kuidagi ei jagu. 

Kuidas muuta piiravat uskumust?

Selleks pead sa tööd tegema oma enesekindluse ja oma avatud mõtlemisega. Esimene muudatus, mille pead tegema on küsima endalt teisiti. Mitte kas ma saan, vaid kuidas ma saan? Vahe on selles, et kui sa küsid kas, mis on ei/jah küsimus, siis kui sa ütled endale ei, ma ei saa. On sinu aju jaoks väga lihtne, see lõpetab mõtlemise. Kui sa aga küsid, kuidas. Sellisel juhul töötab sinu aju senini, kuni see on lahenduseni jõudnud ja oled saanud selle, mida soovid. 

Miks esimesena enesekindlusega töö?

Iseennast ja neid lahendusi usaldades, hakkab sinu elu muutuma. Sa saad aru, et ei ole olemas sellist asja, et mul ei ole raha. Raha on igalpool. Raha on taastuv ressurss. Sinu enesekindluse taga on see, et miks sa ei ole suutnud veel luua sellist raha nagu soovid. 

Raha ei lahenda kõiki sinu muresid

Raha ei aita sul lahendada suhte muresid. Suhteid sinu laste, perega. Raha ei saa alati lahendada probleeme sinu tervisega. Raha ei tee ka sind õnnelikuks, kui sa seda täna juba ei ole. 

Täna elu nautimine ja tänulik olemine on mõtteviisi muutus ja ei ole kuidagi rahaga seotud. Kui sa oled selles mõtteviisis, et sa naudid ja sul on enesekindlust, siis sa lähed oma südame järgi. 

Kas raha lahendaks kõik sinu mured? Ei, raha neid ei lahenda. Ainult sina ise saad oma olukorda muuta. Ainult sina ise saad ennast õnnelikuks teha. Iseennast usaldades ja oma hääle järgi käies, oled sa kõige õnnelikum inimene.