Saad seda, millega lepid. Ehk siis see, millega sa lepid loob sinu elustiili. Näiteks millise inimesega sa enda kõrval oled valmis leppima. Mis on tema juures okei, millega sa lepid. Ja kui sa ei ole valmis millegagi tema juures leppima, siis tõenäoliselt sa temaga koos ka ei ole.

Ja see on igas eluvaldkonnas niimoodi. Täpselt samamoodi on see ka sinu karjääris. Saad seda, millega lepid. Igas asjas on oma plussid ja miinused. Sa saad seda, millega oled valmis leppima. Siit tulevad sinu standardid. 

Minuni on jõudnud inimesi, kes on täna palgatöötajad ja mõtlevad salamisi, et tahaksid teha oma asja. Nad soovivad alustada esialgu iseendale tööandjaks olemist ja sealt edasi alustada ettevõtlusteekonda. 

Igal asjal on oma raskus

Näiteks, kui sa töötad kellegi juures. Palgatöö juures on omad raskused, sa oled ju lepinguga lubanud, et pühendad 8 tundi oma päevast kellegi teise visiooni elluviimiseks. Kõik on tegelikult väga hästi, kui see on seotud ka sinu visiooniga ja sa teed õigeid asju. Aga raskus sealjuures on see, et sul ei ole selle 8 tunni jooksul tegutsemis vabadust. Sa ei saa minna jalutama kui sa soovid või lapsega mõnele tema sündmusele või mida iganes muud. Tööleping seab sulle teatud piirangud. Kui sa täna seal oled siis sa oled selle raskusega leppinud. See on üks raskus. 

Kui sinu salasoov on olla ise oma peremees/perenaine, siis sa tahad minna ettevõtlusesse. Sa tahad seda ajalist vabadust, tegutsemisvabadust ja ühel hetkel ka rahalist vabadust. Ettevõtlus annab sulle need, kuid seal on omad raskused. Üks esimesi ja peamisi kohti kuhu kõik ka kaovad on ebastabiilne sissetulek. Ettevõtluse raskus on vastutus, sest sa oled seal suhteliselt üksi, keegi teine sind abistamas ei ole. Ettevõtjad võtavad selle vastu. Nemad lepivad selle raskusega. Vastupidiselt palgatöötajale nad ei lepi selle vabaduse puudumise raskusega. 

Kuidas saada asjad teisiti liikuma?

Mine rohkem oma südame järgi. On see siis palgatöö või ettevõtlus. Mõlemad valikud on okeid. Kõik oleneb sellest, mida sina tahad. 

Füüsikaseadus selleks, et asjad saaksid liikuma tuleb sul rakendada jõudu. Selleks et pall liikuma saada on sul vaja seda lüüa ehk rakendada jõudu. Täpselt samamoodi on see sinu karjäärivalikutes või üle üldse eluvalikutes. Sa pead andma pallile hoogu. 

Mis paneb asjad liikuma?

Otsustamine paneb asjad liikuma. Kirjutasin sellest ka siin: Võime, mis ühendab kõiki edukaid ning panek ka sinu jaoks asjad liikuma.  Kui sa oled teinud otsuse, et mina nüüd jonnin ja mina enam sellega ei lepi. Ja mina valin nüüd teise tee. Alla uue standardi ma ei lähe. Teed selle otsuse, tõsta oma standardit ja sellele järgneb TEGUTSEMINE. 

Kuhu me takerdume?

Me takerdume sellesse, et me tegelikult ei tea, mida me tahame. Meil tulevad hirmud ja alateadlikud pidurid ette, miks me ikkagi neid samme ei tee. Seal taga on turvatunde puudumine. See on enesekindluse teema. Sisemist turvatunnet on võimalik muuta. Selleks, et sa saaksid seda muuta olen ma loodnud enesekindluse koolituse. Saad selle abi selgust luua ja teha enesekindlaid samme. 

Kui sa oled täna seal, et tahad teha oma südame asja. Sa saad seda teha ka läbi palgatöö ja see on ka täiesti okei. Kui sa aga soovid südame asja ajada ettevõtluse kaudu, siis parim viis kuidas mina sind täna aidata saan on mentorprogramm. Ja uus mentorprogramm alustab juba 16. märtsil. Programmis aitan sul luua ettevõtlus süsteemi, millega edasi minna. Registreeri ennast siin: https://liinavettik.com/mentorprogramm/

Saad seda, millega lepid. Mõtle läbi, mis on need raskused, millega sina oled valmis leppima. Mõtle ka sellele, milliseid raskusi oled sa täna valmis vastu võtma.