Kuidas teha sama või vähema ajaga rohkem raha? 7 võimalust, kuidas teha vähema ajaga rohkem raha. Me oleme harjunud mõtlema rahast ja raha loomisest lineaarselt. See tähendab seda, et me saame rohkem raha teha ainult siis, kui me ise rohkem panustame ja pingutame. Alati ei pea nii olema. 

Esimene soovitus – tööta seal, kus makstakse rohkem

Kui sa täna oled veel palgatööl, siis sul on ilmselt leping sõlmitud selliselt, et saad kokkulepitud summa tasu tehtud töö eest. Mida sa siin saad teha, et sama ajaga rohkem raha luua. 

Mine oma tööandja juurde ja küsi kõrgemat tasu. Kui tööandja ei ole nõus, siis teine variant on minna teise tööandja juurde ja küsida kõrgemat tasu. Kui ka see variant ei õnnestu, siis saad hakata ise enda tööandjaks ja rohkem tasu küsida. 

Mõtle korraks nii, sul on omad oskused selles ettevõttes, kus täna töötad, siis sul on omad oskused, mis viivad seda ettevõtet edasi. Mis hinnaga sinu tööandja, sinu oskusi müüb ja millist tasu saad sina? Tõenäoliselt on seal üpris mõistetav, sest muidu ei saa ettevõtlust teha. Aga sina tahad saada rohkem oma oskuste eest. Sa ei pea õppima juurde, sa oled piisav sellisena nagu sa oled. Sa saad küsida rohkem. 

Teine soovitus – tõsta hinda

Kui sa juba näiteks oled ettevõtja või iseendale tööandja, siis tõsta oma hindasid. Väga paljud mikroettevõtjad küsivad oma toodete või teenuste eest liiga vähe tasu. Nad teevad seda arvates, et nii saab rohkem kliente. Sealjuures veel ka võisteldakse hindadega, kes pakub madalamat hinda. Pead seda mõtteviisi muutma. 

Seega kui sa tahad sama ajaga rohkem saada, siis küsi kõrgemat hinda. Ka sellele hinnale on kliendid olemas. 

Kolmas soovitus – vip pakett

Loo oma teenusele või tootele vip pakett ehk siis kõrgem klass. Üldiselt on pakettide loomine ülioluline, sest see annab kliendile hea ülevaate, mida ta selle eest saab.

Vip pakettide eest saab küsida rohkem raha. Vip paketid on loodud eelkõige neile, kelle jaoks on oluline aeg, mitte niivõrd raha. Tema jaoks on oluline, et asjad toimuksid kiiresti. Samuti on talle oluline tema panuse osa. Vip paketi võtnud klient soovib ise võimalikult vähe panustada. 

Näiteks sa oled copywriter, sa kirjutad sisutekste. Näiteks pakud seda, et lood veebilehe tekstid ja kuuaega tööd maksab 500 eurot. Ja siis kui tuleb klient, kellel oli juba eile neid tekste vaja, siis tema jaoks on sul sama töö eest pakkuda pakett, kus ta saab 2500 euro eest tekstid kolme päevaga kätte. 

Neljas soovitus – delegeeri

Delegeeri, delegeeri. Esimene mõte on siis kohe ilmselt:”Ah, ma pean inimesi palkama”. Aga ei pea. Saame delegeerida ka väikeste lõikudena, kasutades erinevad teenuse pakkujaid. Nad teevad sinu eest vähem kulukad asjad ära vabastades sinu aega. Ja seda ikka selleks, et sina saaksid keskenduda raha loomisele.  

Viies soovitus –  ajaaudit

Tee enda ajale audit. Mis see tähendab? Sa pead üle vaatama oma tegevused. Kui palju sul millelegi aega kulub. 

Meil on tavaks teha emotsioonidel põhinevaid tegevusi, sest kui me neid ei tee, siis me ei ole piisavad.  Näiteks sa pereemana tunned, et sinu kohustus on koristada, teha süüa, pesu pesta jne. Võib-olla aga saaksid need asjad anda kellelgi teisele ja saaksid vabastada iseenda aega, et tegeleda raha loomisega. Sa aga ei tee seda, sest sa tunned, et sa ei ole piisavalt hea ema, abikaasa jne. 

Sellepärast on oluline teha ajaaudit, et näha, palju sa tegeled asjadega, mis ei lase sul sel ajal raha luua. 

Kuues soovitus – loo süsteem

Kui sa oled loonud sissetuleku allikaid, siis pead looma ka süsteemi, kuidas sissetulekud järjepidevalt sisse hakkavad tulema. Siin aitab sind ka automatiseerimine. Näiteks saad potentsiaalsete klientide voo oma ettevõttesse kasutades selleks tehnoloogia abi. 

Seitsmes soovitus – passiivne sissetulek

Loo oma ettevõttele passiivseid sissetuleku allikaid. Nendeks võivad olla näiteks mõni kursus või muu toode, mida saad müüa kasutades automatiseerimist. 

7 võimalust, kuidas teha vähema ajaga rohkem raha olid sellised.

Boonus – palka coach

Üks väga oluline soovitus on mul veel. Võta endale coach. Ta nügib sind edasi, murrab sind lahti ja aitab sul need kohad leida, mis sind pidurdavad. Ta aitab sind pöörata nii, et hakkakasid edasi liikuma. Edasi liikumine ei tohi kindlasti toimuda nii öelda hambad ristis. Ta aitab sul edasi minna kergusega. Sa saad teha nii rohkem raha vähema ajaga. 

Kui sa oled selliseks coachiks, siis tule minu juurde. Aitan sind liikuma. Mulle ei ole oluline, kas oled juba ettevõtja või alles mõtled alustamisele.