Tahan sulle edasi anda soovitusi raamatute lugemiseks. 5 raamatut, mis muudavad sind majanduslikult edukaks inimeseks.

Robert Kyosaki “Enne palgatööst loobumist”

Esimese neist võtsin ette aastal 2009 vabatahtlikult. Roberti raamat oli minu jaoks väga elu muutev. Kui lugesin seda raamatut tekkis minus suur ära tundmine, et mina tahan olla see inimene. Teiseks muutis see raamat minu jaoks raamatute lugemise kogemust. Kuni selle raamatuni oli mul pehmelt öeldes raamatute vastu allergia. Mulle ei meeldinud raamatuid lugeda, sest koolis pakutud raamatud ei pakkunud mulle mitte midagi. 

Enne palgatööst loobumist raamat oli esimene, mille niiöelda ahmisin sisse. Sellest raamatust  edasi hakkasin esimesi samme tegema ja järgmisi elumuutvaid raamatuid lugema. 

Robert Kyosaki raamatuid tuuakse väga palju esile. Kui sind ei pealu ettevõtlus nii palju kui mind, siis soovitan lugeda ka tema raamatut “Rikas isa, vaene isa”. Selles raamatus ta muudab seda vaadet, mismoodi jõukad inimesed mõtlevad.

Rhonda Byrne “Saladus”

Teise raamatuga on mul rääkida lugu. Ma olin lendamas Poola või kusagile. Sellele lennul sattusin kõrvuti istuma IBM-i Euroopa osakondade juhatajaga nagu hiljem selgus. Ta nägi, et ma loen eesti keelest raamatut “Võitjate seadused”. Ta küsis, mult mida ma loen ja ma inglise keeles seletasin, millest see raamat räägib. Ja siis ta küsis minu käest, kas olen lugenud raamatud Rhonda Byrne “Saladus”. Ta soovitas mul seda lugeda. 

Ma siis läksin esimese asjana raamatu poodi ja ostsin selle raamatu. See raamat muutis minu mõtlemist selles osas, et asi hakkab minu peast. Kõik hakkab minu visioonist. Oluline ongi sellest raamatust võtta välja see, et kõik algabki sinu peast. See, mida sa oma peas mõtled. Sa pead oma peas teadma, mida sa tahad ja siis hakkab kõik tulema. 

Loomulikult täna inimestena ei ole valmis ainult mõtte jõul liikuma. Me peame täna ka teadlikult oma visiooni suunas tegutsema. 

Napoleon Hill “Mõtlemist muutes rikkaks”

Kolmas raamat, mis muutis minu suhtumist ellu on üks klassik Napoleon Hill “ Mõtlemist muutes rikkaks”.  Ma tituleerin seda raamatut kui meie pere piiblit. 

Pean seda raamatut kohustuslikuks, sest ta muutis minu suhtumist iseendasse ja ka sellesse, mis on minust väljaspool. See raamat andis mulle sellise kangelase mõtteviisi. Aitas välja tulla ohvrirollist. 

Mul on endal selle raamatuga ka väga isiklik lugu. Olen seda raamatut lugenud mitmeid kordi, aga kui lugesin esimest korda seda raamatut, siis hakkas sündima minu esimene laps. 

Georg S. Calson ” Babüloni rikkaim mees”

Järgmine meie pere kohustuslik kirjandus on George S. Clasoni “Babüloni rikkaim mees”. See raamat räägib töökultuurist ja investeerimisest. Siin on aegumatud tarkused, et oma jõukust kasvatada. 

Annab väga hästi põhitõed investeerimisest ja sellest, kuidas raha hakkab kasvama. See raamat on kirjutatud väga kihvtilt läbi loo, et on väga põnev lugeda. 

Gary M Douglas ja Dr.Dein Heer ” Probleem pole rahas, vaid sinus”

Lugesin seda juba mitu aastat tagasi, kuid on minu jaoks väga mõjuvõimas. Raamatu pealkiri on “Probleem pole rahas, vaid sinus” Gary M. Douglas ja Dr. Dein Heer. 

See raamat keskendub rohkem mõtteviisile. Käsitleb seda, kuidas me ise blokeerime raha või ei ole valmis raha vastu võtma. 

Seda raamatut võib olla kohati olla keeruline lugeda, kui sa ei ole teemaga nii sina peal. Aga tasub proovida, äkki käib sul klikk ära ja asjad hakkavad muutuma. 

Need raamatud on kõik eesti keeles olemas ja soovitan väga neid lugeda. Panen sulle aga südamele, et kui sa need 5 raamatut ära loed ei saabu majanduslik heaolu kohe sinu ellu. Selleks, et oleksid majanduslikult edukas inimene tuleb sul pidevalt teha tööd oma mõtteviisiga. 

Loodan, et leidsid siit soovitusest raamatu, mis sind kõnetab. Mine selle järgi, mis sind kõnetab.