Mis mõtet on oma elu elada kui sul pole kindlat sihti mille poole liikuda või unistusi mida täide viia? See kui suurelt või väikselt keegi unistab on juba igaühe enda teha.

Ma näen seda asja nii, et ma olen nagu väike laevuke (mulle meeldib mõelda endast kui esmaklassilisest purjekast) kes vajab juhti, kellel on kindel siht silme ees. See juht on hing minu sees, sest mitte keegi teine ei saa mulle öelda, mis suunas ma pean liikuma või millist elu ma peaksin elama. See on minu elu ja ainult mina tean, mis on mulle parim.

Nüüd kujuta ette, et sa oled laev (just selline nagu sulle meeldib), kellel ei ole juhti… Mis juhtub laevaga kui sellel pole juhti? Rahuliku ilmaga seisab ta tõenäoliselt paigal või liigub vaikselt selles suunas kuhu tuul viib.  Kui ilm on tormine saab laev korralikult raputada ja tõugata, nii lainete kui ka tuule poolt. Hea kui ta lõpuks veepeale jääb. Nüüd pane ennast sellesse olukorda. Kas sina juhid ise ennast või oled sa lükata-tõmmata ühiskonna või elu poolt?!

Jah, igaühel meist on aegajalt neid aegu kui me ei tea kuhupoole liikuda või mida teha. Ka minul tuleb neid aegu ette. Alles mõned päevad tagasi olin ma segaduses ega teadnud, kuidas edasi minna (peale emaks saamist ja lapsega kodus olemist). Kas jätkata läbi surumist ettevõtjana (olles täiesti ebakindel oma sissetulekutes -siiani kusjuures) või minna kasvõi ajutiselt (raha pärast) tagasi palgatööle. See on täiesti normaalne, et kõikides olukordades ei tea me alati teed mida mööda liikuda, kuid vähemalt alati on mul olnud siht kuhu poole ma tahan liikuda. Minu puhul on see ettevõtjana elada oma elu sellisena nagu mina seda soovin, tehes neid asju, mis mulle meeldivad ning olles sellega ka teistele eeskujuks – Klišee eks, aga nii ma mõtlen.

Ma võiks jäädagi rääkima oma unistustest või saavutamist ootavatest eesmärkidest, kuid see pole praegu oluline. Tähtis on, et sa mõistaksid minu mõtet. Sa ei pea teadma alati oma teekonda või sadamat milles randud, vaid tea kindlalt seda mannert kuhu poole sa liigud. Takistusi tuleb ikka ette, vahel läheb sihtkohta jõudmiseks pisut kauem aega. Vahel peab minema ringiga. On ka olukordi kus tuleb muuta sihtkohana sadamat, kuid oluliseks jääb mõte jõuda sellesse riiki või sellele mandrile, kuhu sina minna soovid.