Oled sa kuulnud väljendit, et “Anna ja sulle antakse”. Mul on sulle aga küsimus: “Kuidas sul päriselt on, oled andnud ja kas oled ka saanud?”.

Minu jaoks on see suur teema. Olen oma elus kogenud palju seda, et annan ja annan, lausa nii palju, et veri on ninast väljas. Vastu tuleb aga vähe. 

Näide karjäärist

Alles hiljuti kirjutas mulle üks naine. Ta kurtis mulle, et ta püüab kõigest väest tööl silmapaista. Teeb ekstra ülesandeid töökohas. Tal on palju ideid ja armastab seda, mida teeb. Keegi aga nagu ei märka teda. Ta ei jaksa enam. Ta on väsinud.

Arutasin temaga ja jõudsime kahe asjani, mis selle taga tavaliselt on. 

Annad, et saada vastu

Esimene asi, millele siis mõelda on see, et millise tundega annad välja. Kui annad välja juba mõttega, et saada vastu, siis sinu alateadlik fookus on puudusel. Sul on millestki puudu. Ja selleks, et oleks rohkem, pead andma rohkem. Seal taga on “pean” andma. Kui aga tegutseme puudusest tulenevalt, siis mida me juurde manifesteerime ongi vähene tagasi saamine. Saame tagasi seda piskut. Ja nii ei tule ka karjääris tulemusi, mida ootame ja tahame. 

Ehk kui sa tegutsed selle ootusega, et saada, siis seal taga on baasuskumus, et on puudus. Ja tegutseme ainult selle ajendil, et oma puudust vältida. Aga kuna fookus on puudusel, siis seda saad sa ainult juurde. 

Küsima peab

Kui me ei küsi, siis meile ei anta. Me saame küll tagasi, aga võib-olla mitte seda, mida ootame.  Eriti kui räägime karjäärist või töökeskkonnast, kus tahad saada ameti- või palgatõusu. Kahjuks on süsteem sealjuures selline, et harva leiame neid juhte, kes ise tulevad sulle pakkuma. Neid on, aga tüüpiliselt siiski mitte. 

Sellises stsenaariumis mängib vägagi rolli enesekindlus. Kui sa iseennast ei väärtusta, siis sa võid anda, aga pead siiski ka küsima. Ennast väärtustav naine ütleb oma vajaduse ja soovi ka välja. Sul on oma visioon. Sa ütled välja, milleks sa oled valmis ja oled valmis selleks panustama. 

Anna tundega, et ma saan. Tundega, et mul on külluses. Mitte kunagi ära karda vastu küsida. Seda sellepärast, et energia, mille välja annad peab olema tasakaalus. 

Anna ja sulle antakse. Anna nii, et sa vastu ei oota. Kui tahad midagi vastu saada, siis küsi. Kui sa täna ei saa anda, sellepärast, et sul pole tunnet, et sul on piisavalt, siis tee endaga tööd. Mõtle, miks sa ei saa anda. Miks on sul puudus?

Ja mina olen sinu toetamiseks loonud enesekindluse koolituse, mille kohta leiad infot siit: https://liinavettik.com/toode/enesekindluse-koolitus-taiskasvanule/