Millal siis mitte otsuseid vastu võtta ja valikuid teha? Kõige kiirem vastus sellele on, et ära võta otsuseid vastu siis, kui sa oled väsinud.
Väsimus toob rahuolematuse
Kui me oleme väsinud, siis me muutume emotsionaalseks ja rahulolematuks. Samuti kipuvad siis meie mõtted olema pigem negatiivsed ja siis oleme ka negatiivselt häälestatud. See loob meie ellu negatiivsust juurde. Kui oleme väsinud tulevad välja meie kõige sügavamad piiravad uskumused. Samuti asuvad nad siis meie elu dikteerima, sest nad on meie automaatne programm. Sel ajal ei saa mei teadlikult otsuseid teha, sest automaatne programm on sellest tugevam. Ehk siis kui sa oled väsinud, siis mine ja puhka.
Vaata üle oma vundament
Vahel aga on nii, et me ei saa aru, et oleme väsinud kaasaarvatud mina ei saa alati aru, et olen väsinud. Meid valdab rahulolematus. Mina siis hakkan mõtlema, et kust see tuleb, miks ma nii rahulolematu olen. Siis hakkan mõtlema selle nii öelda vundamendile. Mõtlen sellele, et mis minu elus toimub, kas ma olen üldse välja puhanud. Puhkamine aga ei tähenda ainult und. Puhkamine võib olla ka vajadus olla tööst eemal või emana vajan puhkust. Või mida iganes puhkus parasjagu sinu jaoks tähendab.
Luba endale puhkamist
Puhka välja, kõik jõuab oodata nii kaua kui oled ära puhanud. Puhkust on meile vaja, sest siis oleme palju produktiivsemad ja suudame oma otsuseid teadlikumalt teha. Tihti mõtleme, et ma teen veel selle ühe asja ära ja siis puhkan. Me nõuame endalt tohutult, aga see nõudmine on ennast hävitav tegevus. See ei vii meid rahuoluni, mida vajame.
Võta otsuseid vastu siis kui sa oled puhanud. Kui tunned, et midagi on mäda, siis puhka, kas siis maga või tee midagi, mida sa naudid. Ja siis tulevad ka õiged otsused.