Kuidas saada endale häid koostööpartnereid? Ehk täna jagan koostöö teemal mõtteid. Kuidas leida head koostööpartnereid ja mis on selle taga?

Kui sa juba tegeled ettevõtlusega või oled alles alustanud, siis ma usun, et oled kuulnud ütlust: “Koostöö on kiireim tee eduni”. Miks see nii on? Koos me jõuame rohkem. Meil on kõigil 24 tundi ning lisaks ettevõttele või töistele asjadele tuleb meil ka palju muuga tegeleda.

Küll aga on paljudel raske leida koostööpartnerit, kellega asjad sujuksid. 

Miks osadel õnnestub hea koostöö leidmine, teistel mitte?

Loomulikult on ka siin elu sulle peegliks nagu ka teistes kohtades. Kui sul on raske leida inimest, kellega koostööd teha, siis tuleb vaadata iseendale otsa. 

Maailmas on suhtlemise koha pealt andjad inimesed ja võtjad inimesed. Andja inimene on külluse mõtteviisis elav inimene. Ta annab külluse pealt.

Teiselt poolt on ka andjad inimesed, aga selle vahega, et nad soovivad midagi vastu saada. Nemad elavad puudusteadvuses. Nad annavad sellepärast, et teavad, et saavad vastu. 

Ja siis võtjad inimesed, kes ei anna sulle enne midagi, kui sa ise ei anna. Nemad elavad otseses puuduses. 

Kas oled andja või võtja?

Kui sa lähed koostöösse siis, kes sina oled. Kas andja või võtja? 

Tõeline andja läheb ja aitab, sest ta lihtsalt teab, et saab aidata ning tal on millega aidata. Ilma, et ta sellelt konkreetselt inimeselt midagi vastu ootaks. Talle tundub koostöö äge ning ta soovib panustada. Andja teab, et ta on hoitud. Ta teab, et kuskilt tuleb temani see ringiga tagasi. 

Võtjad aga teavad seda konkreetset koostööd ning ka seda, mida nad vastu sealt saaksid. Nad lähevad sinna juba oma tingimustega. Tingimused ei ole ka halvad kui räägime ärilisest suhtest. Küll aga, kui sa täna ei tea, kas teine pool ikka on valmis koostööks, siis oota nende tingimustega. 

Anna, sest sa tahad anda

Ärilises mõttes on hea, kui teed pakkumise, aga ei pane kogu ootust sellele ühele inimesele. 

Proovi jõuda endas sinna, et see inimene või koostööpartner tundub äge ja ma tahan teda aidata. Siin võid alustada, kas või sellest, et jagad tema postitusi. Ühel hetkel võid talle teha ilma suveta ettepaneku ning lasta tal otsustada, kas ta soovib. Kui soovib on hästi kui ei on ka hästi. 

Meil on raske teiste võite jagada

Miks on meil raske jagada teiste võite? Sest suurem osa meist elab puudusteadvuses. Meil on ka kadedus, et kui temal läheb hästi, siis minul läheb halvasti. 

Tegelikult tahad sa enda sees jõuda sinna, et kui tal läheb hästi, siis läheb ka minul hästi.  Ja kui sul tekibki tunne, et “näed sööb minu pealt ka”, siis see on sulle peegel. Sa ei ole võib olla ennast selles koostöös piisavalt väärtustanud. Koostöös peavad mõlemad osapooled tundma ennast väärtustatuna. Kui seda pole, siis ei ole põhjust koos edas minna. 

Mida teha, et leida häid koostööpartnereid?

Vaata enda sisse. Vaata enda tundeid. Kas see inimene oma väärtustelt sobib sulle?  Mõtle, kas ma ise olen valmis päris siiralt seda inimest aitama. Kui sul tekib tunne, et ei ikka ei lähe, siis küsi endalt: Miks? Lahenda enda sees need asjad ära. 

Kui sulle tundub äge inimene ja vägev asi, millesse tahad panustada, siis mine koostöösse ja kui see kannab on hästi. Kui ei kanna, siis sa oled andnud ning tead, et kusagilt tuleb see sulle tagasi. 

Aga…nüüd, kui vajad tuge enesekindluse poole pealt, siis juba homme, 26.11 kell 18.30 on toimumas minu tiimi eest veetud veebiseminar “Kuidas saavutada ettevõtjana tõeline enesekindlus?”. 

Veebiseminari juhendab Marina Preismann ja ennast saad kirja panna siin: https://liinavettik.com/veebiseminar-kuidas-saavutada-toeline-enesekindlus/