Sa ei saa luua raha kui sa oled puuduses. Mida selles hetkes, kui oled puuduses teha?

Võib-olla oled selles momendis praegu või oled seal varem olnud. Tegemist on kohaga, kus sa oled paanikas, sul on säästud või raha lõppemas. Oled ettevõtja ja endale tööandja ning sul ei tule kliente peale. Sul ei ole teadmist, kuidas tulevikus oma arveid maksad. Oled kinni ja ei tea mida teha. 

Mida sellises olukorras teha?

Esimene asi, mida tegema peaksid on teadvustama, et sa oled puuduses. Järgmiseks on oluline teadlikult mõista, et tegemist on lihtsalt emotsiooniga. Kui sa oled täna mures, siis sa oled tõenäoliselt oma mõtetega tulevikus. Mõtled, et sul ei ole homme maksta arvet. 

Tule tagasi kohalollu, ole siin ja praegu. Mõtle, kuidas on täna? Täna on ju hästi. Oled söönud, arved on makstud, katus peakohal ning sul koht, kus magada. Sa oled elus. 

Teine asi, mida teha on vaadata elus tagasi. Oled kindlasti olnud olukorras. Oled olnud paanikas, kuid siiski oled täna siin. Lahendused on sinuni jõudnud õigel ajal. Ja need lahendused tulevad ka tulevikus. Oled võimeline neid looma. 

Sa ei saa luua raha kui sa oled puuduses

Sul ei ole võimalik luua paanikas. Sa saad tulla kohalollu, praegusesse hetke, kus kõik on hästi, sa oled elus. Mineviku pealt saad minna usaldusse, et lahendused olukorrad ka tulevikus. Kui oled usaldusse jõudnud, siis saad minna sügavamale endasse. Mõelda sellele, kes sa oled? Mida sa soovid luua? Kellele sa soovid väärtust luua?

Ettevõtluses ole külluses

Kui sul on kliente tarvis, siis mine külluse visiooni. Sul on piisavalt ning saad anda. Sa tahad aidata. Pead küll müüma ja pakkuma ennast, kuid teed seda usaldusega, et lahendused tulevad. 

Pöördudes kliendi poole puuduses olles, siis klient tunneb selle ära. Ta saab aru, et mingi jama on selle pakkujaga. 

Loe sel teemal ka minu blogiartiklit pealkirjaga “Mis takistab edu ettevõtluses?”.

Lase lahti sellest, et sa pead teadma, kuidas lahendused sinuni jõuavad. 

Ole teadlik, et see puuduse tunne on lihtsalt emotsioon sinu sees. Tule tänasesse hetke, kus tegelikult on hästi, oled elus. 

Ole rahulik ja ole usalduses.