Me keskendume võib olla liiga palju probleemidele.  Mõtleme nendele juba ette ja seetõttu me ka ei tegutse. Lõpeta ülemõtlemine –  tegele probleemiga siis kui see käes on. 

Visioon on kõige tähtsam

Olen sellest  ka varem juba palju kirjutanud. Sinu visioon on kõige tähtsam. See pilt, mis sinu peas on paneb sind ka tegutsema. Aga kui sinu peas jookseb pilt probleemidest, siis mida sa arvad, mismoodi sa tegutsed?

Tegele siis kui see on käes

Meie elus tuleb väga palju ette hetki, kus me ei julge teha otsuseid või võtta riske. Me mõtleme, ette juba probleemidele, mis kaasneda võivad ja ei tegutse. Mina soovitan sul tegeleda nende probleemidega kui need kätte jõuavad ja võta risk ning tegutseda. Ja sinu elu muutub palju lihtsamaks. 

Näiteid erinevatest valdkondadest

Mul on mehega tihti vestlused, mis algavad hoopis sellega, et alustame mõttega “Me ei saa sellepärast, et..”. Ma ise olen tegelikult samasugune. Ma esimese hooga hakkan mõtlema takistustele. Me jõuame alati nende pikkade diskusioonide käigus sinna, et keskendume probleemidele, mis ei ole veel käes. 

On hea, et mõelda ette võimalikele probleemidele ja takistustele. Nii teed sa kaalutletud otsuseid ja võtad kaalutletud riske. On loogiline, et mõtleme läbi, mis võib juhtuda ning mida ma teen kui see juhtub. Sinna aga ei saa kinni jääda. Sellepärast lõpeta ülemõtlemine –  tegele probleemiga siis kui see käes on. 

Ja see on nii igas valdkonnas. Näiteks kui mõtled, et kas saada laps või mitte. Küsi endalt, mida ütleb sinu süda. Kui on oluline, siis tegutse ja probleemidega tegele siis kui need on kätte jõudnud. 

Veel näiteks, kellegi välja kutsumine. Mis siis kui ta ütleb mulle ei. Jälle tegeleme siis kui ta on ei öelnud. 

Kui keegi pakub sulle ametikõrgendust või sa ise soovid seda. Aga siis tekivad küsimused. Kas ma olen ikka piisavalt hea? Kas mul on piisavalt kogemusi? jne. Taas tegeleme nende asjadega, mis tunduvad meile takistusena siis kui need on juhtuma hakanud. 

Kõik hirmus ei lähe täide

Umbes 80- %l ei juhtu üldse mitte midagi, mida oleme ette kujutanud, et juhtub. Ja siis on veel osa, kus need asjad ei juhtu sel määral, millisena sa neid ette kujutasid. Vaid 1-2% võib siiski täide minna. 

Mõtle näiteks enda peale, kas kõik hirmud ja takistused on juhtunud, mida sa kartsid. Kõiki sa kindlasti ei mäleta ka. Aga suur osa neist ei juhtunud. 

Lõpeta ülemõtlemine – tegele probleemiga siis kui see käes on. Võta vastu need väljakutsed. See teeb sind tugevamaks ning sa võidad alati. Tee julgeid otsuseid ja sinu elu on palju ägedam. Elu on elamiseks.